کدخبر: ۳۳۴۴۲۱ لینک کوتاه

فیس بوک مسنجر کودکان به روزرسانی شد

​اقتصاد نیوز:فیس بوک مسنجر کودکان با یک به روزرسانی جدید موفق شده است ویژگی‌های مهمی دریافت کند. این برنامه که معمولا از مهمترین برنامه‌ها برای برقراری ارتباط بین کودکان و دوستانشان و اعضای خانواده محسوب می‌شود در روز‌های شیوع کرونا تصمیم گرفته یک به روزرسانی دریافت کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، برنامه مسنجر کودکان فیس بوک در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شده است. به مرور زمان این برنامه بین محبوب‌ترین برنامه‌های ارتباطی بین کودکان رده بندی شد. البته این برنامه در اوایل دوران فعالیت خود با انتقاداتی، از جمله انتقاد درباره نحوه ارتباط افراد با یکدیگر عدم نظارت والدین مواجه شد، اما به مرور زمان این مشکلات حل شدند.

اکنون این به روزرسانی جدید به منظور تسهیل نظارت والدین طراحی شده است. درواقع به روزرسانی جدید از امنیت، انعطاف پذیری و کنترل بیشتری برخوردار می‌شود. همه این‌ها به معنای نظارت بیشتر برای جایگزینی تنظیم فعلی است، جایی که بچه‌ها توانایی افزودن مخاطبین جدید را ندارند و فقط والدین این امکان را دارند. الگوی جدید به بچه‌ها اجازه می‌دهد دعوت نامه‌های دوستی را صادر کنند و بپذیرند. با این حال تمامی این مراحل به والدین ارسال می‌شود.

پیش از این، والدین وظیفه داشتند هر مخاطبی را برای فرزندشان دعوت و تأیید کنند. حال والدین با نظارت جدید، می‌توانند به فرزندان خود اجازه دهند ابتکار عمل بیشتری داشته باشند و در عین حال برخی از حذف و اضافات را نیز انجام دهند. این ویژگی جدید از امروز در اختیار کاربران در ایالات متحده قرار دارد و به تدریج به سایر نقاط جهان می‌رود.

افزون بر ویژگی‌های فوق، یک ویژگی جدید نیز وجود دارد که به والدین اجازه می‌دهد یک شخص ثالث را تایید صلاحیت کنند که حق دخل و تصرف در دوستان و گروه‌های دوستی برای کودکان را داشته باشد. برای مثال معلم‌ها می‌توانند دانش آموزان را به گروه‌های مختلف دعوت کنند. برخی تغییرات دیگر نیز شامل امکان محدود کردن یا افزایش دسترسی برای مشاهده نمایه کاربران است.

والدین می‌توانند اکنون نام خانوادگی و عکس پروفایل فرزندشان را برای دوستان، مخاطبین فرزندشان و والدینشان و... در دسترس قرار دهند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند