کدخبر: ۳۳۴۴۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
هشدار فرانسه به اسرائیل در خصوص نقض قوانین بین‌المللی

هشدار فرانسه به اسرائیل در خصوص نقض قوانین بین‌المللی

فرانسه به هرگونه اقدام آتی تل آویو در الحاق بخشهایی از کرانه باختری رود اردن هشدار داد و اعلام کرد، چنین اقدامی نقض آشکار قوانین بین المللی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه فرانسه پنجشنبه شب به رژیم صهیونیستی در باره الحاق بخش های از کرانه باختری هشدار داد.

وزات خارجه فرانسه در این زمینه اعلام کرد: «اقدام اسرائیل در الحاق کرانه باختری نقض آشکار قوانین بین المللی است. چنین اقداماتی در صورتی که محقق شوند چالش برانگیز خواهند بود.»

توافقنامه‌ای که اوایل این هفته توسط «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل و «بنی گانتز» رئیس ائتلاف انتخاباتی حزب آبی و سفید به امضا رسید، تصریح می‌کند که الحاق دره اردن و کلیه شهرک‌های کرانه باختری ممکن است بزودی در کابینه (کنست) به رأی گذاشته شود.

برخی مقامات ارشد اروپایی نیز امروز در واکنشهای مشابه اقدام صهیونیستها در الحاق کرانه باختری را محکوم کردند. وزیر امور خارجه ایرلند روز پنجشنبه به رژیم صهیونیستی درباره اعمال حاکمیت بر بخش‌هایی از کرانه باختری هشدار داد.

 «سایمون کاونی» وزیر خارجه جمهوری ایرلند بعد از ظهر پنجشنبه گفت:«الحاق یک قلمرو به زور در هر زمان و مکان که رخ دهد در همسایگی اروپا یا در سطح جهان ممنوع و خلاف قوانین بین‌المللی از جمله منشور سازمان ملل است.» (جزئیات بیشتر)

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز پنجشنبه تأکید کرده این اتحادیه حاکمیت رژیم صهیونیستی بر اراضی اشغالی کرانه باختری را به رسمیت می‌شناسد. 

در این بیانیه آمده است: «موضع اتحادیه اروپا در خصوص وضعیت اراضی اشغال‌شده توسط اسرائیل در سال ۱۹۶۷ بدون تغییر باقی مانده است.»

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند