کدخبر: ۳۳۴۶۸۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
بحران شلوغی امروز پایتخت دو هفته دیگر بروز می کند

بحران شلوغی امروز پایتخت دو هفته دیگر بروز می کند

اقتصادنیوز : فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افت آمار مبتلایان به کووید ۱۹، گفت: طرح فاصله گذاری اجتماعی در میزان مراجعان بستری و تعداد مبتلایان اثر گذار بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، علیرضا زالی، با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۰ مورد جدید در بخش‌های عادی بیمارستان‌های پایتخت بستری شده اند، اظهار کرد: مواردی که به عنوان مورد جدید در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های تهران بستری شدند نیز بالغ بر ۸۶ مورد بوده است.

وی با بیان اینکه ۳۵۲ بیمار بهبود یافته از بیمارستان‌های کلانشهر تهران مرخص شده اند، افزود: بیمارانی که در بخش‌های عادی بستری هستند منفی ۵ درصد کاهش را تجربه کرده اند که این عدد در مقایسه با تخت‌های بستری ویژه نسبت به روزهای گذشته تفاوت چندانی نداشته است.

زالی گفت: بیمارانی که در بخش‌های ویژه بستری می‌شوند، بیماران بدحالی هستند که میزان ترخیص این بیماران از سایر مبتلایان با روند کندتری پیش می‌رود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، یکی از اصلی ترین دلایل افت آمار مبتلایان به کووید ۱۹ و در ادامه میزان بیماران بستری را مربوط به مداخلات اصلی دولت و سیستم بهداشت و درمان کشور در دو هفته فروردین دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه بازتاب شکل گیری طرح فاصله گذاری اجتماعی امروز در میزان مراجعان بستری و تعداد مبتلایان کاملاً مشهود است.

وی با بیان اینکه از زمانی که فرد به کرونا مبتلا می‌شود این بیماری حدود ۱۴ روز دوران نهفتگی دارد، اظهار کرد: پس از گذشت پنج روز از شروع علائم بالینی بیماری به بالاترین سطح خود می‌رسد که فرد مبتلا به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه و یا احیاناً در بیمارستان بستری خواهد شد.

زالی تصریح کرد: اگر چنانچه امروز بخواهیم ترددها و میزان چگالی حضور مردم در مجموعه شهروندی را مورد ارزیابی قرار دهیم، طبیعی است با بررسی آمار یک روزه تحلیل این مهم واقعی و مستند نیست و نیازمند بازه زمانی بیشتری است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، ادامه داد: به طور کلی نتایج مداخلات امروز و تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ نیازمند فرصت دو هفته‌ای است تا بتوانیم آمار درستی از کاهش و یا افزایش مبتلایان به کرونا را ارائه دهیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند