مورد عجیب چشم‌ها برای منبع انتقال ویروس کرونا

کدخبر: 334694
اقتصاد نیوز:طبق آزمایش دانشمندان ایتالیایی بر روی یک فرد مبتلا به کرونا، نتایج نشان می‌دهد که ویروس کرونا تا هفته‌ها در چشم فعال است و می‌تواند منبع انتقال ویروس به دیگران باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم،طبق گفته محققان، ویروس کرونا می‌تواند هفته‌ها در چشم بماند و باعث انتقال ویروس به دیگران و گسترش بیماری کووید19 در بیماران شود.

پایگاه خبری "ایندیپندنت" نوشت، طبق مطالعه جدید دانشمندان ایتالیایی در بیمارستان "انستیتو ملی بیماری‌های عفونی" در شهر رم، بر روی علائم زنی 65 ساله، پس از بازگشت او از شهر ووهان چین و ابتلا به ویروس کرونا، مطالعه کرده‌اند.

وقتی چشم‌های این زن دچار ورم و التهاب شد، پزشکان تصمیم گرفتند که به طور مکرر از چشمان او با سواب نمونه‌برداری کنند. 

محققان کشف کردند که ویروس کرونا تا مدت 21 روز پس از شروع بستری شدن او در بیمارستان ، بر روی نمونه‌های چشمی باقی مانده بود. 

نتایج تحقیقات این پژوهشگران که در سالنامه داخلی پزشکی منتشر شده، نشان می‌دهد مایع چشم بیماران مبتلا به ویروس کرونا، ممکن است منبع عفونت باشد.

متخصصان ایتالیایی گفته‌اند که تحقیقات آنها نشان می‌دهد چشم نمی‌تواند مجرای ورودی ویروس کرونا باشد، اما ممکن است منبع این بیماری واگیردار باشد.

نویسندگان این مقاله علمی می‌گویند: «این مطالعات اهمیت تدابیر کنترل ویروس، از جمله پرهیز از دست زدن به بینی، دهان و چشم و نیز شستشوی مرتب دست‌ها را برجسته می‌کند.»

بعضی متخصصان به افرادی که از لنز چشم استفاده می‌کنند، توصیه کرده‌اند که برای کاهش خطر سرایت ویروس از طریق چشم به عینک روی بیاورند.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید