وضع کرونایی در 116 شهرستان سفید شد

کدخبر: 334854
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وضع ۱۱۶ شهرستان کشور از نظر ابتلا به بیماری کرونا، سفید و ۱۳۴ شهرستان، زرد است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای ایرج حریرچی با حضور در تحریریه بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه هر کدام از استان‌ها و شهرستان‌های کشور را از نظر میزان ابتلا به بیماری کرونا، تقسیم بندی کردیم، افزود: به طور میانگین در طول دو هفته گذشته, 116 شهرستان از صفر تا یک بیمار بستری مبتلا به کرونا در هر روز و 127 شهرستان دو بستری و 74 شهرستان سه بستری در هر روز داشتند.

وی ادامه داد: 127 شهرستان از جمله چابهار، کرج، بندر عباس و جلفا در دو هفته گذشته بدون فوت بیمار ناشی از کرونا بودند.

دکتر حریرچی با اشاره به اینکه هر چهار روز یک بار در این آمار تجدید نظر می‌کنیم، افزود: در شهرستان‌هایی که وضع سفید دارند به تدریج، بازگشایی‌ها بیشتر می‌شود، اما اگر از این وضع خارج شوند تصمیمات جدیدی اتخاذ می‌شود.

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه اکنون بر روی باز شدن مساجد و مراسم مذهبی، متمرکز هستیم، گفت: پیش از این، کسب و کارها، کارخانه‌ها، بوستان‌ها و فضای سبز و پاساژ‌ها را باز کردیم.

وی افزود: بازگشایی مراسم مذهبی فقط در شهرستان‌های سفید و با رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت و با فاصله گذاری مناسب انجام می‌شود و فعلا به هیچ وجه اجازه برگزاری مراسم عمومی چند صد نفره و چند هزار نفره را نمی‌دهیم تا زمانی که جلوتر برویم و اثرات بازگشایی‌ها را بسنجیم.
آقای حریرچی تاکید کرد: در مورد سلامت مردم با کسی شوخی نداریم و تسامح نمی‌کنیم و بدون اغماض و قاطع برخورد می‌شود.

وی اضافه کرد: وضع فعلی، نوعی مانور و تمرین علمیات جنگی مقابله با ویروس کروناست، زیرا در فصل‌های پاییز و زمستان هم ممکن است با موارد جدید ابتلا به این بیماری مواجه شویم.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید