کدخبر: ۳۳۴۸۶۰ لینک کوتاه

استاندار قم: حرم حضرت معصومه تا پایان اردیبهشت ماه تعطیل است

استاندار قم با بیان اینکه وضعیت استان قم هنوز سفید نیست،گفت: وقتی به وضعیت سفید برسیم امکان بازگشایی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) و مسجد مقدس جمکران وجود خواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهرام سرمست امروز در جلسه ستاد پیشگیری و پاسخ به بحران استان قم در سالن جلسات استانداری، با اشاره به مصوبات ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا اظهار داشت: بر‌اساس معیارهایی همچون تعداد ترخیص یافته‌ها، تعداد بستری‌ها و تعداد فوتی‌ها شهرهای کشور به سه منطقه سفید، زرد و قرمز تقسیم‌شده است.

استاندار قم با بیان اینکه بر اساس این معیارها بالای صد شهر وضعیت سفید دارند، گفت: اماکن مذهبی در این شهر گشوده شده و نماز جماعت در این شهرها برگزار می‌شود، اما در سایر شهرها نماز جمعه و جماعات همچنان تعطیل خواهند بود.

وی پیرامون بازگشایی اماکن مذهبی در قم نیز ابراز کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، اماکن مذهبی و حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران تا پایان اردیبهشت همچنان تعطیل خواهند بود.

سرمست خاطرنشان کرد: در اماکن مذهبی و مساجد تمامی فعالیت‌ها به غیراز برگزاری نماز جماعت وجود دارد و این اماکن بسته نیستند؛ چراکه امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در این امر وجود ندارد در نتیجه برگزاری نماز جماعت در استان قم تا پایان اردیبهشت تعطیل است.

استاندار قم با بیان اینکه وضعیت استان قم هنوز سفید نیست، ابراز امیدواری کرد: وقتی به وضعیت سفید رسیدیم هم امکان بازگشایی حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) و مسجد مقدس جمکران وجود خواهد داشت و هم اینکه نماز جماعت در مساجد برگزار خواهد شد.

وی با ابراز نگرانی از اینکه با بازگشایی حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران بار زائرپذیری و مسافر‌پذیری از داخل و خارج کشور فراهم می‌شود، تصریح کرد: به دنبال بازگشایی این اماکن، مجدداً امکان شیوع بیماری کرونا فراهم می‌شود که باید موردتوجه قرار بگیرد.

سرمست در ادامه با تأکید بر مطالبه‌گری حقوق کارگران از سوی اداره کار گفت: کارگران بخشی از جامعه هستند که نیاز است از حقوق حقه آن‌ها دفاع بیشتری شود.

استاندار قم ساماندهی کارگران ساختمانی را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: زمینی که برای ساماندهی کارگران ساختمانی مشخص و مصوب شده را باید از نزدیک بازدید کنیم و سپس اجازه ساخت آن داده شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند