کدخبر: ۳۳۴۹۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مرزشکنی جدید کرونا در جهان

مرزشکنی جدید کرونا در جهان

اقتصادنیوز: برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در جهان به ویروس «کووید۱۹» مبتلا شده‌اند امروز (دوشنبه) از مرز ۳ میلیون نفر فراتر رفته است.

به گزارش اقتصادنیوز بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر، سه میلیون و دو هزار و هشتصد و هفتاد و شش نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۲۰۷۰۷۱ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما فقط حدود ۸۸۲ هزار نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با بیش از ۹۸۷ هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد.

بر اساس آمار اعلامی، آمریکا طی بیست‌وچهار گذشته حدود ۱۱۶۰ مورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس ثبت کرد. این کشور با تعداد بیش از ۵۵ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

بعد از آمریکا، کشور اسپانیا با ۲۲۶۶۲۹ نفر، در رتبه دوم بیشترین تعداد مبتلا قرار گرفته است. اسپانیا اما از نظر تعداد جان‌باختگان با ۲۳۱۹۰ نفر در رتبه سوم کشورهای دارای بیشترین تلفات است.

ایتالیا، که زمانی به کانون سرایت ویروس کووید۱۹ در اروپا تبدیل شده بود، اکنون با بیش از ۱۹۷ هزار مبتلا به رتبه سوم سقوط کرده است. این کشور اما با بیش از ۲۶ هزار مورد فوتی، در جایگاه دوم بیشترین قربانیان کرونا قرار دارد.

اما چین - که ویروس جدید کرونا برای اولین بار در واپسین روزهای سال ۲۰۱۹ میلادی در شهر ووهان واقع در استان هوبه این کشور طغیان کرد - با اعمال تدابیر سفت و سخت از جمله قرنطینه اجباری و وضع قانون منع آمد و شد توانسته شیوع این بیماری را کنترل کند، اکنون با ۸۲۸۳۰ نفر در ربته نهم کشورهای آلوده به این ویروس است.

این کشور همچنین با ۴۶۳۳ مورد فوتی، در رتبه نهم کشورهای دارای بیشترین شمار تلفات بر اثر ویروس کرونا قرار دارد. در مقابل اما چین با حدود ۷۸ هزار مورد بهبودی از این بیماری، رتبه نخست درمان مبتلایان ویروس کرونا را به خود اختصاص داده است.

از آلمان نیز - که به عنوان کشور دارای پیشرفته‌ترین نظام سلامت در جهان شناخته می‌شود - خبر می‌رسد تا کنون بیش از ۱۵۷ هزار نفر در این کشور با ویروس کووید۱۹ بیمار شده‌اند. همچنین نزدیک به ۶ هزار آلمانی نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

در حالی که ویروس کرونا تمام کشورهای جهان را آلوده کرده و بیش از دو میلیون نفر را مبتلا ساخته، کشورهای بسیاری از جمله سوریه، یمن و لیبی درگیر جنگ‌های طولانی‌مدتی هستند که اثر جدی بر زیرساخت‌های درمانی آنها گذاشته است.

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ۹۳ روز طول کشید تا ۱ میلیون نفر در جهان به این ویروس مبتلا شوند، ۱۳ روز زمان نیاز بود تا این رقم به ۲ میلیون برسد، اما این بار ۱۲ روزه از مرز ۳ میلیون نفر عبور کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند