کدخبر: ۳۳۵۱۶۴ لینک کوتاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

سیگار از بیماری کرونا جلوگیری نمی‌کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: مواد مخدر و سیگار هرگز از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری نمی کند و شایعات مطرح شده در این زمینه از طرف سودجویان در فضای مجازی کذب است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر، پیمان نامدار در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که عصر سه شنبه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: در میان بیماران بستری در بیمارستان‌های استان تعدادی معتاد هم داریم که برای تست کرونای آنها اقدام شده است.

وی افزود: البته تعداد معتادان متجاهر بسیار کم است ولی آنها را هم کنترل می‌کنیم که بیماری آنها منتقل نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: کمپ‌های ماده 15 و 16 برای معتادان متجاهر است که ما باید در کنار درمان اعتیاد این افراد مدت 14 روز آنها را در قرنطینه نگهداریم تا ناقل بیماری کرونا نباشند.

وی گفت: آمار معتادان متجاهر در شهرهای قزوین، تاکستان و البرز بالغ بر 500 نفر اعلام شده است که البته این تعداد تا یک هزار نفر تخمین زده می‌شود.

نامدار بیان کرد: با همکاری بهزیستی، نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی کار جمع آوری و نگهداری از معتادان متجاهر در یک کار درمانی، آموزشی انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآور شد: سودجویان مواد مخدر در فضای مجازی شایع کرده‌اند که معتادان به کرونا مبتلا نمی‌شوند که این کار برای فروش مواد مخدر است و این موضوع هیچ پایه علمی ندارد.

وی گفت: باید مراقب فضای مجازی و شایعات مطرح شده در این روزها که موجب نگرانی خانواده‌ها می‌شود باشیم.

نامدار تصریح کرد: امیدواریم با تعامل و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی در مبارزه با اعتیاد به دستاوردهای بهتری برسیم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند