کدخبر: ۳۳۵۲۷۶ لینک کوتاه

نخستین اظهارات رئیس شورای انتقالی جنوب یمن از زمان اعلام خودمختاری

اقتصادنیوز؛ «عیدروس الزبیدی» رئیس شورای انتقالی جنوبی یمن در گفت‌وگو با معاون وزیرخارجه روسیه، بر پایبندی به اعلامیه حکومت خودمختار در استان‌های جنوبی این کشور تأکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «عیدروس الزبیدی»رئیس گروه موسوم به «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب) یمن که تحت حمایت ابوظبی است، سه‌شنبه شب (دیشب) با «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه و فرستاده ویژه رئیس‌جمهور این کشور در غرب آسیا و آفریقا درباره تحولات جنوب یمن تلفنی گفت‌وگو کرد.

الزبیدی به تشریح تحولات تحولات نظامی، سیاسی و انسانی و علت اعلام حکومت خودمختار در استان‌های جنوبی از جمله عدن پرداخت.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، الزبیدی با دفاع از اعلام خودمختاری شورای انتقالی جنوب یمن گفت که «هدف از این تدابیر حل مشکلات مردم است که در نتیجه سیلاب بی‌سابقه و شیوع ویروس کرونا در منطقه تشدید شده است».

این نخستین اظهارات رئیس شورای انتقالی جنوب یمن از زمان اعلام حکومت خودمختار است که با انتقادهای شدید بین‌المللی و داخلی گسترده مواجه شد.

شورای انتقالی جنوب، گروهی سیاسی در جنوب یمن است که در می سال ۲۰۱۷ شکل گرفته است. هم‌اکنون این گروه مورد حمایت ابوظبی است و برای سلطه بر جنوب یمن، رقیب دولت مستعفی یمن که در عربستان مقیم است، قلمداد می‌شود. 

نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن شامگاه ششم اردیبهشت در اقدامی که علیه دولت هادی و متحد سعودی است، اعلام خودمختاری کردند و همزمان با بیانیه رئیس این شورا –مقیم در امارات- تحرکات نظامی خود را در عدن از سر گرفتند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند