کدخبر: ۳۳۵۴۴۸ لینک کوتاه

رویترز گزارش داد:

افشای تهدید ترامپ به قطع حمایت نظامی از عربستان

اقتصادنیوز : گزارشی تازه فاش شده نشان می‌‍دهد که ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش از اجلاس اخیر اوپک، عربستان را به قطع حمایت‌های نظامی تهدید کرده بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، رویترز در گزارشی اختصاصی از چگونگی تهدید دونالد ترامپ علیه محمدبن سلمان ولیعهد عربستان پرده برداشت.

در این گزارش گفته شده که ترامپ در ۲ آوریل در تماس تلفنی با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان او را تهدید کرده که اگر سازمان کشورهای صادر کننده نفت؛ اوپک؛ کاهش عرضه نفت را آغاز نکند، کاخ سفید نیز از اقدام کنگره برای خروج نیروهای نظامی آمریکا از عربستان جلوگیری نخواهد کرد.

گفته شده این پیام تهدید آمیز ترامپ درست ۱۰ روز پیش از اعلام کاهش تولید نفت اوپک صورت گرفته است.

در این گزارش همچنین گفته شده ولیعهد عربستان در هنگام گفتگوی تلفنی با ترامپ، همه اطرافیان و دستیاران خود را از اتاق گفتگو بیرون کرده بود تا امکان گفتگوی خصوصی با رئیس جمهور آمریکا را داشته باشد.

پیش از این برخی سناتورهای آمریکا از جمله «کوین کرامر» و «دن سولیوان» پیش نویس قانونی را دنبال کرده بودند که بر اساس آن قرار بود آمریکا تمام نیروهای خود به همراه سامانه‌های پاتریوت و سامانه‌های دفاع موشکی را از عربستان سعودی خارج کند. این قانون به دلیل اختلاف نظر آمریکا و عربستان بر سر کاهش عرضه نفت در واشنگتن دنبال شد، هرچند در نهایت مقامات ریاض در اجلاس اخیر اوپک تن به کاهش میزان عرضه نفت دادند. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند