کدخبر: ۳۳۵۴۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

مهندسان ناسا با ٣ فناوری با کووید ١٩ مقابله می کنند

​اقتصاد نیوز:مهندسان ناسا سه فناوری برای مقابله با کووید ١٩ توسعه داده اند که عبارتند از یک ونتیلاتور، کلاه اکسیژن و یک سیستم ضدعفونی سطوح.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری مهر ، ناسا نیروهای خود را برای مقابله با ویروس کرونا بسیج کرده است. در همین راستا سازمان فضایی آمریکا دستگاه های مختلفی از جمله یک کلاه اکسیژن، سیستم ضدعفونی کننده و یک ونتیلاتور را برای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نمایش داد.

این فناوری ها در پلتفرم NASA@Work شکل گرفته اند که ایده های کارمندان را برای مقابله با ویروس کرونا دریافت کرده و درباره آنها رای گیری کرده بود. در حقیقت این تحولات محصول دورکاری مهندسان ناسا است. 

جیم بریدنستاین مدیر ناسا در ملاقاتی با ترامپ در کاخ سفید گفت: سوال اینجا است که محققان ساخت موشک در خانه چه می کنند؟ آنها ابزارهای خارق العاده می سازند!

او همچنین اشاره کرد کارمندان ناسا تمام تلاش خود را معطوف ٣ فناوری کرده اند. این ٣ فناوری عبارتند از ونتیلاتور NASA VITAL که در آزمایشگاه JPL ساخته شده، کلاه اکسیژن (aerospace valley positive perssure helmet) که توسط کنسرسیومی محلی در مقر تحقیقات پرواز آرمسترانگ توسعه یافته و سیستم ضدعفونی سطوح به نام AMBUSTtat که در مرکز تحقیقات گلن توسعه یافته است. 

کلاه اکسیژن برای درمان مبتلایان به کووید ١٩ با علائم اندک به کار می رود و نیاز به استفاده از ونتیلاتور را در این بیماران کم می کند.

در ماه مارس پس از ابتلای کارمندان ناسا به ویروس کرونا در ۶ واحد مختلف، این سازمان تاسیسات خود را تعطیل کند. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند