بی اعتمادی به اپلیکیشن های ردگیری کرونا

کدخبر: 335450
اقتصاد نیوز:نتایج یک بررسی که به تازگی در آمریکا انجام شده، نشان می دهد نیمی از آمریکایی ها به اپلیکیشن های ردگیری موقعیت مکانی که با هدف مقابله با کرونا طراحی شده اند، اعتماد ندارند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، آمریکایی ها به بیمارستان ها و موسسات درمانی و بهداشتی در مجموع اعتماد دارند، اما اعتمادی به شرکت های فناوری ندارند تا داده های خود را به بهانه مقابله با کرونا در اختیار آنها بگذارند.

بسیاری از دولت های جهان از اپلیکیشن های تلفن همراه برای ردگیری کاربران استفاده می کنند تا مشخص شود افراد مبتلا به کرونا هر روز در چه محل هایی حضور داشته و چه کسانی با آنها در تماس بوده اند. تحقیقی که به طور مشترک توسط دانشگاه مریلند و واشنگتن پست انجام شده، نشان می دهد ۵۰ درصد آمریکایی ها حاضر به استفاده از اپلیکیشن های ردگیری موقعیت جغرافیایی خود نیستند. در مقابل ۵۰ درصد هم گفته اند حاضرند از این برنامه ها استفاده کنند.

همچنین ۵۷ درصد از پاسخ دهندگان می گویند به سازمان های درمانی و بهداشتی اعتماد دارند و تنها ۴۳ درصد گفته اند حاضر به اعتماد به آنها نیستند.

با توجه اینکه سیاست های ردگیری دیجیتال برای مقابله با کرونا تنها زمانی کارآیی دارد که حداقل ۶۰ درصد از مردم برنامه های ردگیری موقعیت مکانی استفاده کنند، در حال حاضر نمی توان به کارآیی آن در آمریکا امید داشت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما