مرکل: خطر کرونا تا مدت‌ها برطرف نخواهد شد

کدخبر: 335472
اقتصادنیوز: صدر اعظم آلمان با تاکید بر اینکه خطر کرونا همچنان تا مدت‌ها برطرف نخواهد شد از شهروندان خواست به محدودیت و قوانین ضد کرونایی پایبند بمانند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان امروز بعد از کنفرانس ویدئویی کرونایی با نخست وزیران ایالات مختلف آلمان خواستار درک محدودیت ها و امکانات علم شده و گفت: هم ویروس کرونا و هم یافته ها درباره آن می تواند تغییر کند.

وی افزود: ما باید با این شرایط زندگی کنیم و این بخشی از جامعه شفاف ما است و در این شرایط هیچ چیز بدتر از این نیست که دانشمندان آخرین یافته های خود را با ما به اشتراک نگذارند.

دولت فدرال آلمان و ایالات این کشور در این باره با هم توافق کرده‌اند که به ممنوعیت مراسمات و اجتماعات و مناسبت های ورزشی و غیره حداقل تا پایان آگوست پایبند باشند.

صدر اعظم آلمان همچنین با نگاهی به تعطیلات تابستانی پیش رو انتظارات درباره سفرهای اروپایی را پایین آورده و تاکید کرد که این گونه سفرها در حال حاضر در برنامه نیست.

دولت آلمان هشدرهای سفر جهانی برای توریست ها به خاطر بحران کرونا را تا حداقل 14 ژوئن تمدید کرده است.

بر اساس توافقات انجام گرفته بین صدر اعظم آلمان و مقامات ایالتی این کشور محدودیت های کرونایی در زندگی عمومی افراد فعلا باقی خواهد ماند.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما