کدخبر: ۳۳۵۵۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بیانیه «جو بایدن» در واکنش به اتهامات جنسی کارمند سابقش

اقتصادنیوز؛ جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا طی بیانیه‌ای اتهامات مطرح شده از سوی تارا رید، یکی از کارمندان سابق وی در مجلس سنا مبنی بر آزار و اذیت جنسی را رد کرد.

به گزارش اقتصادنیوزذ به نقل از فارس؛ «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا، روز جمعه اتهامات مطرح شده علیه خود درباره آزار جنسی یکی از کارمندان خود در دورانی که سناتور کنگره بوده را رد کرد.

وی طی بیانیه‌ای عنوان کرد: «این (اتهامات) صحیح نیست و هرگز اتفاق نیافتاده‌اند.»

«تارا رید» که از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۳ در دفتر بایدن در سنای آمریکا مشغول به کار بود، سال گذشته گفت، رفتار بایدن با وی به شکلی بوده که باعث می‌شده احساس ناراحتی کند. بایدن در پاسخ به این اظهارات گفت تلاش می‌کند بیشتر مراقب حفظ فاصله شخصی باشد. با این حال رید ماه گذشته در مصاحبه‌ای گفت در آن زمان توسط بایدن «مورد تعرض» قرار گرفته است.

بایدن در ادامه بیانیه خود عنوان کرد که رید،‌ در آن زمان هرگز نگرانی خود از این موضوع را با سرپرستان خود مطرح نکرده است.

وی گفت: «سازمان‌های خبری که با ده‌ها نفر از کارمندان سابق مصاحبه کرده‌اند حتی یک نفر را پیدا نکرده‌اند که ادعای این شخص را تایید کند.»

معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در بیانیه خود آورد: «در واقع بسیاری از آنها درباره فرهنگ یک دفتری صحبت کردند که هرگز آزار را به هیچ شیوه‌ای تحمل نمی‌کرد.»

روزنامه «نیویورک تایمز» روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، تحقیقاتش در این زمینه هنوز «به جمع‌بندی خاصی نرسیده است».

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند