کدخبر: ۳۳۵۶۱۶ لینک کوتاه

واکنش به توهین‌های پی در پی سخنگوی وزارت بهداشت

اقتصادنیوز: رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: سازمان ثبت احوال نیز دیگر آمار فوت‌شدگان را نمی‌دهد پس مردم از کجا بدانند وضعیت مملکت چگونه است. باید از آقای رییس‌جمهور پرسید دلیل اینکه نمی‌گویید، چیست؟ چه هدفی پشت این نگفتن است؟

به گزارش اقتصادنیوز، فایزه مومنی در روزنامه اعتماد نوشت : محمدجواد حق‌شناس در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه ادبیات توهین‌آمیز سخنگوی وزارت بهداشت سبب ایجاد یک رویه نادرست رفتاری بین دیگر نهادها و سازمان‌ها در ارتباط با شورا می‌شود، گفت: یکشنبه هفته‌ای که گذشت در صحن شورا تذکری درباره ادبیات عجیب و غریب ایشان داده و معتقدم مشکل از رویکرد رییس‌جمهوری و وزیران است اگر نه سخنان توهین‌آمیز سخنگوی یک وزارتخانه آنقدر اهمیت بالایی ندارد.

او ادامه داد: شأن نمایندگی مردم در هر جایگاهی یکسان است و باید حفظ شود زیرا معیار جایگاه نیست بلکه رای مردم است. مردم به هر فردی در هر جایگاهی رای بدهند باید شأن فرد حفظ شود. نمی‌شود گفت آنهایی که به رییس‌جمهوری رای داده‌اند، مردم‌تر از آنهایی هستند که به اعضای شورای شهر رای داده‌اند.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شورای شهر در چارچوب وظیفه قانونی خود اقدام به درخواست آمار فوت‌شدگان بر اثر کرونا را کرده، گفت: آقای رییس‌جمهور اول باید ببیند، شورا چه درخواستی کرده و آیا غلط بوده یا خیر؟ ما خواستیم که آمار فوت‌شدگان تهران را به‌ طور مجزا اعلام کنند. آمار کلی که می‌گویند صرفا مورد استفاده سازمان بهداشت جهانی است نه ما به عنوان مدیریت شهری تهران.

حق‌شناس تاکید کرد: وقتی مردم ندانند که آمار واقعی مبتلایان و فوت‌شدگان چیست، چگونه فاصله اجتماعی را رعایت کنند، چگونه در خانه بمانند؟ وقتی آمار واقعی و مجزا داده نمی‌شود همه ‌چیز به سمت عادی شدن پیش رفته و جان مردم به خطر می‌افتد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: به ما می‌گویند، شورا عدد مغایر ندهد مگر ما اصلا عددی داریم که بدهیم؟ می‌گویند در جلسه غیرعلنی شورا بیان می‌شود؛ تمام افتخار ما این است که حتی یک جلسه غیرعلنی هم در شورای پنجم نداشتیم!

او با طرح این پرسش که چرا دولت تمایلی به ارائه آمار واقعی ندارد، گفت: سازمان ثبت احوال نیز دیگر آمار فوت‌شدگان را نمی‌دهد پس مردم از کجا بدانند، وضعیت مملکت چگونه است. باید پرسید دلیل اینکه نمی‌گویید، چیست؟ چه هدفی پشت این نگفتن است؟

حق‌شناس در پاسخ به این پرسش که رییس‌جمهوری در روز شورا با شورای شهری‌ها دیدار نکرد، گفت: من نمی‌دانم که آیا درخواست این ملاقات از سوی هیات رییسه شورا مطرح شده است یا نه.

این عضو شورای شهر تهران در پایان گفت: می‌گویند کسانی که آمار می‌خواهند تحت تاثیر خارج از کشوراند! آقای رییس‌جمهور بگوید، منظورشان چه افرادی است و اگر ما به عنوان شورا هستیم که یک تقاضا در چارچوب وظیفه قانونی‌مان کردیم، بگویند تا تکلیفمان را با ایشان بدانیم. بالاخره یا ما ایشان را قانع می‌کنیم، یا ایشان ما را.

این مطلب برایم مفید است
186 نفر این پست را پسندیده اند