کدخبر: ۳۳۵۸۸۸ لینک کوتاه

ویروس کرونا منجر به مهاجرت معکوس از اروپا شد

اقتصاد نیوز:خبرهای رسیده حاکی از آن است که قاچاقچیان انسان دست‌به‌کار انتقال مهاجران از محل اقامت آنها در اروپا به سوی کشورهایشان شده‌اند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از اعتماد آنلاین، یکی از جدیدترین تبعات عالمگیری ویروس کرونا معکوس شدن فعالیت قاچاقچیان انسان و مهاجرت‌های غیرقانونی بین 2 قاره اروپا و آفریقاست. خبرهای رسیده حاکی از آن است به دلیل اوضاع وخیم شیوع ویروس کرونا در اروپا قاچاقچیان انسان از ترس ویروس کرونا دست‌به‌کار انتقال مهاجران از محل اقامت آنها در اروپا به سوی کشورهایشان شده‌اند.

به نوشته رسانه‌های اسپانیایی، از چندی بعد از شیوع ویروس کرونا در اروپا شاهد پدیده بازگشت غیرقانونی پناهجویان به کشورهای متبوع خود هستیم، به طوری که از مارس گذشته حدود 100 مراکشی، به همان روش غیرقانونی مهاجرت به اروپا، از اسپانیا به کشور خود بازگشته‌اند.

این رسانه‌ها خبر می‌دهند، مهاجران می‌کوشند تا از طریق همان قاچاقچیان خود را به کشورهایشان برسانند و قاچاقچیان نیز با اینکه هزینه مسیر مراکش به اسپانیا بین 400 تا هزار یورو است، از هر نفر 5400 یورو دریافت می‌کنند.

 

یکی از مهاجران مراکشی که به طور غیرقانونی در اسپانیا زندگی می‌کند در این باره به یک رسانه این کشور گفته است: روزهای بسیار فاجعه‌باری را سپری می‌کنیم، زیرا علاوه بر اینکه اوراق هویت و مسکنی نداریم، تمام شغل‌هایی که معمولاً به ما سپرده می‌شد نیز در سایه شیوع بیماری کووید-19 متوقف مانده و تنها از طریق کمک‌های سازمان صلیب سرخ روزگار می‌گذرانیم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند