کدخبر: ۳۳۶۰۲۸ لینک کوتاه

چگونه با حشرات خانگی مبارزه کنیم؟

اقتصاد نیوز:همزمان با گرم‌تر شدن هوا، عنکبوت‌ها، موریانه‌ها، مگس‌ها، مورچه‌ها، سوسک‌ها و حشرات مشابه وارد خانه‌ها می‌شوند. اما بسیار مهم است که بتوانیم راهکاری برای پراکنده کردن این موجودات داشته باشیم.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، اکنون که بسیاری از ما به علت همه گیری کروناویروس در تلاش برای تمیز نگه داشتن خانه‌های خود هستیم بسیاری از ما نگرانیم که حضور حشرات در خانه باعث یک مشکل مضاعف نشود. ما برای این مشکل سه توصیه جالب داریم:

چگونه با حشرات خانگی مبارزه کنیم؟
برای فراری دادن مارمولک‌ها از ادویه استفاده کنید
حشرات کوچک اغلب توسط ادویه‌های خانگی جذب می‌شوند. ادویه‌ها و سس‌های طعم دار و تند، مارمولک‌ها را بیرون می‌کشند. یک اسپری آب به همراه سس تند، پیاز، آب سیر یا پودر فلفل و چیلی را در مناطق تاریک (پشت کابینت و مبلمان)، پنجره‌ها و در‌ها اسپری کنید. اگر راه حل کار نکند، توپ‌های کوچک ساخته شده از قهوه و پودر تنباکو را زیر کابینت‌ها یا مناطق تاریک در خانه بیندازید.

چگونه با حشرات خانگی مبارزه کنیم؟

عنکبوت‌ها را با گیاهان فراری دهید
بسیاری از گیاهان و روغن‌های طبیعی عنکبوت‌ها را با موفقیت بسیار دفع می‌کنند. اکالیپتوس، سیر و برخی دیگر از سبزیجات معطر در دفع عنکبوت‌ها قوی عمل می‌کنند. جالب است بدانید که که شاه بلوط نیز می‌تواند عنکبوت‌ها را جذب کند و در نتیجه با قرار دادن شاه بلوط در نزدیکی پنجره‌ها و درها، عنکبوت‌ها را پیدا می‌کنید.

چگونه با حشرات خانگی مبارزه کنیم؟

خط حرکت مورچه‌ها را متوقف کنید
قدم اول در دفع دقیق مورچه ها، انهدام خط حرکت مورچه‌ها است. مورچه‌ها جذب مواد غذایی باقی مانده، باقی مانده آبمیوه‌ها و مواد دارای چسبندگی می‌شوند. اگر قسمت‌های سینک و پیشخوان فاقد مواد غذایی و آب‌های راکد است بهتر است برای دفع مورچه ها، مواردی مانند خیار، نعنا، دارچین، میخک، فلفل، قهوه و آب لیمو را امتحان کنید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند