کدخبر: ۳۳۶۰۲۹ لینک کوتاه

هشدار نسبت به افزایش سکته مغزی در دوران کرونا

اقتصاد نیوز:رئیس انجمن سکته مغزی ایران با اشاره به نقش احتمالی کرونا در افزایش سکته مغزی به خصوص در افراد جوان گفت: در طی این مدت، شمار زیادی از بیماران سکته مغزی از مراجعه به مراکز درمانی چشم پوشی کرده‌اند و این امر باعث افزایش عوارض ناشی از سکته مغزی شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ دکتر مسعود مهرپور اظهار کرد: انجمن سکته مغزی در کنار دیگر انجمن‌های علمی و مردم نهاد کشور، تمام تلاش خود را در این دوران سخت و پر التهاب بیماری کرونا به کار گرفته است تا سلامت بیماران برقرار شود.

وی افزود: در همین راستا با وجود اولویت قطعی درمان کرونا، مراقبت از بیماران دیگر را نباید فراموش کنیم. متاسفانه در طی این مدت شمار زیادی از بیماران سکته مغزی از مراجعه به مراکز درمانی خواسته یا ناخواسته، چشم پوشی کرده‌اند و این امر باعث افزایش چشمگیر عوارض و ناتوانی‌های ناشی از سکته مغزی در این بیماران شده است.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران ادامه داد: نکته شایان توجه گزارشات نگران کننده از نقش احتمالی کرونا در افزایش سکته مغزی به خصوص در افراد جوان است. حالا که به همت وزارت بهداشت و انجمن سکته مغزی در طی 3 سال اخیر پیشرفت شایانی در درمان بیماران سکته مغزی صورت گرفته است، حیف است که این نهال نوپا در سیلاب سهمگین کرونا پژمرده و نحیف شود.

مهرپور خاطرنشان کرد: انجمن سکته مغزی ایران ضمن قدردانی و سپاس از زحمات کادر درمانی کشور، اعلام می‌کند که همکاران ما در حیطه درمان سکته مغزی، شبانه روز آماده پذیرش بیماران سکته حاد مغزی‌‌اند .درمان بیماران سکته حاد مغزی را فراموش نمی‌کنیم؛ هرچند کرونا را هم شکست می‌دهیم.

وی یادآور شد: انجمن سکته مغزی ایران از همگی دعوت می‌کند تا با حمایت از "پویش صدای سکته مغزی " زمان طلایی را در درمان سکته حاد مغزی از دست ندهیم و یادمان باشد صدای سکته مغزی را در دوران کرونا بلندتر بشنویم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند