پشت پرده گرانی موبایل

کدخبر: 336483
اقتصادنیوز : عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس کاهش واردات، افزایش تقاضا به واسطه تعطیلی مراکز آموزشی و استفاده از سامانه شاد و رشد نرخ ارز را از جمله دلایل گرانی موبایل برشمرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت ،عبدالله رضیان عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره گرانی موبایل در روزهای اخیر، گفت: اگرچه گوشی همراه یکی از نیازهای اساسی زندگی روزمره است اما به زعم مسئولان جزو کالاهای لوکس محسوب می شود بنابراین هیچ نهادی بر قیمت گذاری این کالا به درستی نظارت نکرده و تعیین قیمت ها سلیقه ای است.

تعیین قیمت موبایل از فرمول مشخصی پیروی نمی‌کند

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعیین قیمت موبایل از فرمول مشخصی پیروی نمی‌کند، افزود: دولت نقشی در تعیین نرخ موبایل ندارد و افراد خاصی در بازار با توجه به مولفه هایی مانند نرخ ارز و.... قیمت آن را مشخص می کنند.

وی با بیان اینکه دولت تنها بر قیمت کالاهای اساسی که خود متولی واردات آن است، نظارت دارد، اظهار کرد: علیرغم اینکه دولت به دنبال حمایت از مردم است اما سازوکار تحقق این مهم در کشور وجود ندارد. قیمت موبایل نیز مانند سایر کالاها روزانه تغییر می کند، و متاسفانه دستگاه های مشخصی بر بهای این کالا نظارتی ندارند.

افزایش نرخ ارز یکی از دلایل گرانی موبایل

نماینده مردم در مجلس دهم افزایش نرخ ارز را یکی دیگر از دلایل گرانی موبایل دانست و اضافه کرد: از آنجایی که با شیوع ویروس کرونا واردات گوشی همراه کاهش چشم گیری یافت و تقاضا به دلیل استفاده مردم از سامانه شاد بیشتر شد، قیمت گوشی همراه صعودی شد .

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید