حریرچی: ویروس کرونا دوره بازگشت دارد

کدخبر: 336538
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق پیش‌بینی پزشکان و متخصصان ویروس کرونا دارای دوره بازگشت است لذا باید هوشیار باشیم.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، ایرج حریرچی شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای شاهرود که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی این شهر برگزار شد، ضمن بیان اینکه کویید 19 یا همان کرونا دارای دوره بازگشت است، بیان کرد: باید از هرگونه عادی‌سازی و عادی‌نمایی در خصوص بیماری کرونا پرهیز کرد چرا که کرونا بیماری جدی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه باید در قبال بازگشت کرونا هوشیار بود، افزود: یکی از راه‌هایی که می‌تواند هوشیاری ما در قبال بازگشت کرونا را افزایش دهد، تحلیل داده‌ها و بررسی اقدامات گذشته در راستای رفع نقاط ضعف است.

ضرورت آگاهی رسانی درباره کرونا

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در زمینه کرونا باید از اقدامات سابق درس مهمی گرفت، بیان کرد: معتقدیم که شاید در ابتدای شیوع این ویروس در سطح ایران و حتی کشورهای دیگر غفلتی وجود داشت و این مهم قابل توجیه بوده باشد اما برای آینده غفلت توجیهی ندارد.

حریرچی ضمن تقدیر از کادر درمانی در مقابله با کرونا، بیان کرد: یکی از مهمترین مسائلی که باید به آن توجه داشته باشیم، مدیریت شرایط برای آینده است.

وی درباره شاهرود و میامی که در واقع شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود محسوب می‌شوند، توضیح داد: آمارها نشان داده که تا کنون به ازای هر بیمار ۰.۶ نفر به کرونا مبتلا می‌شوند که باید با آگاهی رسانی بیشتر این میزان را نیز کاهش داد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما