بایدن خبر از یک فاجعه داد: خاورمیانه در خطر جنگ است

کدخبر: 336675
اقتصادنیوز : نامزد دموکرات آمریکا در دوسالگی خروج کشورش از برجام نوشت که خطر جنگ افروزی ترامپ در خاورمیانه شدت بیشتری گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری و معاون اون ریاست جمهوری باراک اوباما، در دوسالگی خروج آمریکا از برجام و وتوی لایجه سنا برای جلوگیری از جنگ افروزی ترامپ، در صفحه توئیتر خود طی یک بیانیه نوشت: دو سال پیش دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) کناره‌گیری کرد و این هفته وی قطعنامه قدرت جنگی را وتو کرد، که مانع از شروع جنگ با ایران بدون رضایت کنگره می‌شود. این تصمیمات خطر جنگ در خاورمیانه را افزایش داده است زیرا ترامپ در دو سال پیش از توافق برجام (معامله‌ای که به طرز قابل اطمینان ایران را از دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای منع کرد) خارج شد و بعد از آن وعده یک توافق بهتر را داد اما نتوانست به قول خود عمل کند.دونالد ترامپ علیرغم حق وتو باید این را درک کند: او صلاحیت ندارد و بدون مجوز کنگره نمی تواند جنگ راه بیاندازد. 

جو بایدن در ادامه یادآور شده است که  اقدام ترامپ در وتوی مصوبه کنگره آمریکا برای جلوگیری از هر گونه اقدام نظامی علیه ایران بدون مجوز کنگره را نشان‌دهنده «اهانت» او به جایگاه نهاد قانونگذار به عنوان یکی از بخش‌های حاکمیت آمریکا دانسته است. 

او همچنین نوشت: ایران فعالیت هسته‌ای و فعالیت‌هایش در منطقه را افزایش داده است. 

Uz3lcnBqj4z5

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما