هشدار بن‌زاید به اسرائیل درباره الحاق کرانه باختری

کدخبر: 336929
اقتصادنیوز؛ عبدالله بن‌زاید، وزیر خارجه امارات نسبت به اقدامات یکجانبه و غیرقانونی اسرائیل در خصوص الحاق اراضی فلسطینی و تبعات آن هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات امروز یکشنبه درباره برنامه‌های جدید کابینه رژیم اسرائیل در خصوص الحاق اراضی فلسطینی در کرانه باختری و تحمیل حاکمیت اسرائیلی در این مناطق ابراز نگرانی کرد.

بن زاید هشدار داد که این اقدامات یکجانبه غیرقانونی است و فرصت‌های صلح را تضعیف می‌کند و بر خلاف تلاش‌های جامعه جهانی برای دستیابی به راه‌حل سیاسی دائمی مطابق با قطعنامه‌های بین‌المللی مربوطه است.

طبق گزارش خبرگزاری امارات (وام)، بن زاید همچنین تأکید کرد که روند صلح در غرب آسیا که ما همگی خواهان آن هستیم روشن و بر اساس اصول بین‌المللی توافقی درباره حل مسئله فلسطین و پایان دادن به اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطین است.

وی تصریح کرد که هر گونه اقدامات یکجانبه مانعی بر سر راه فرصت‌های دائمی صلح است.

وزیر خارجه امارات همچنین اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در خصوص موافقت تلویحی اعراب با این طرح‌ها را رد و تأکید کرد که این اظهارات نادیده گرفتن واقعیت و حقیقت مواضع عربی است.

او افزود که اجماع عربی در تصمیمات صادره از اتحادیه عرب آشکار و ثابت است و در نشست‌های متعدد وزرای عرب نیز بر این مواضع تأکید شده است.

پیشتر «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد که طرح رژیم اسرائیل مبنی بر الحاق کرانه باختری یا بخش‌هایی از آن، خطرناک است.

او درباره تبعات احتمالی این طرح برای امنیت و ثبات منطقه‌ای هشدار داده بود.

تیتر یک
  • پیش بینی روند بازار ارز در ۲۸ اردبیهشت

    اقتصاد نیوز:برخی از معامله گران انتظار نوسان قیمت دلار بین دو کانال ۲۲ و ۲۳ هزار تومانی را دارند. این در حالی است که…

از دست ندهید
بلیط هواپیما