کدخبر: ۳۳۶۹۹۴ لینک کوتاه

رئیس سازمان بورس

مردم به صورت غیرمستقیم سهام عدالت را آزاد کنند

اقتصادنیوز : رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور گفت: به مردم توصیه می کنم در بازار سرمایه که پیچیده است و شرکت های بزرگ حضور دارند به صورت غیر مستقیم سهام عدالت را آزادسازی کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت ،حسن قالیباف اصل با اشاره به آزاد سازی سهام عدالت از سوی دولت گفت:بازار سرمایه از نظر اندازه و حضور مردم امروز به جای خوبی رسیده و افراد جدیدی که در بازار حضور دارند با گذشته قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: ارزش بازار سرمایه  با شاخصGDP  برابری می کند در حالی که  پنج سال پیش بین 25 تا 30 درصد ارزش آن بود و این فرصت خوبی برای اقتصاد کشور به همراه دارد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان کرد: بازار سرمایه  پیچیده است و شرکت های بزرگ حضور دارند که دارای تعدادی زیادی از متغیر ها هستند که در عمل کرد و آینده آن ها تاثیرگذار است بر این اساس کسی که وارد این بازار می شود باید وقت کافی و دانش لازم برای این کار را داشته باشد.

وی افزود: در غیر این صورت افراد تازه کار باید به شکل غیر مستقیم از طریق ابزار های موجود مانند صندوق های سرمایه گذاری، سبدگردان ها و مشاوره های تخصصی استفاده کنند.

قالیباف اصل بیان کرد: بازار سرمایه فقط سهام نیست بلکه اوراق بهادار با در آمد ثابت است که کم ریسک یا بدون ریسک هستند و کسی که وارد این بازار می شود باید سبد ایجاد کند که دارای سهام و اوراق بهادار  باشد تا همه دارایی ها صرف سهام نشود.

وی تصریح کرد:کسی که وارد بازار می شود باید پول اضافی که در بانک دارد  و مازاد بر زندگی است را باید سرمایه گذاری کند نه این که دارایی هایش مانند ماشین و خانه را بفروشد و تبدیل به سهام کند.

 رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: توصیه دیگر به دولت،بنگاه های سرمایه داری و هلدینگ ها است که  این حضور پرشور مردم در بازار بورس و پول های زیاد فرصت بزرگی است تا از رونق بازار استفاده کرده و پروژه های مورد نظر از این طریق تامین مالی کنند یا اگر نیمه تمام است به پایان برسانند و اگر شرکتی خارج از بورس است عرضه اولیه شود . 

وی تاکید کرد: مردم از طریق آزادسازی غیر مستقیم می توانند سهام خود را به فروش برسانند و صندوق هایی در بورس داریم که سهامشان معامله می شود و می توان به شخص دیگری واگذار کرد.

قالیباف اصل خاطر نشان کرد: صندوق های صدور ابطال در بورس وجود دارند که مردم می توانند هر وقت بخواهند مراجعه کنند بر اساس ارزش دارایی ها روز پول خود را دریافت کنند./

این مطلب برایم مفید است
49 نفر این پست را پسندیده اند