کدخبر: ۳۳۷۲۴۵ لینک کوتاه

کاهش درگیری‌ خانوادگی در یک سال اخیر

اقتصاد نیوز:رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: تماس‌ با ۱۱۰ از ابتدای سال نسبت به سال قبل کاهش داشته، به عنوان مثال تماس‌هایی که مربوط به درگیری‌های خانوادگی بودند نسبت به سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز، سردار کیوان ظهیری به مهر گفت : تمامی مأموریت‌های پلیسی که در سطح شهر تهران انجام می‌شود ورود به آنها در ابتدا بر عهده پلیس پیشگیری است.

وی افزود: مأموریت‌های ۱۱۰ حضور در صحنه‌های جرم، کنترل تصادفات، جمع آوری معتادان و … از جمله مأموریت‌ها و عملیات‌های پلیس پیشگیری است که در ابتدا به آنها ورود می‌کنند بعد هر کدام را به پلیس تخصصی خود ارجاع می‌دهند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: می‌توانم بگویم که تمام ماموریت‌هایی که بر عهده پلیس قرار دارد به نحوی بر عهده پلیس پیشگیری هم قرار دارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود در دوران کرونایی آمار جرم و جنایت به ویژه درگیری‌های خانوادگی بیشتر شده آیا این مطلب را تأیید می‌کنید یا خیر گفت: اصلاً چنین چیزی صحت ندارد تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی (۱۱۰) از ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته، به عنوان مثال تماس‌هایی که مربوط به درگیری‌های خانوادگی بودند نسبت به سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است.

سردار ظهیری با اشاره به تعداد تماس‌های گرفته شده با مرکز فوریت‌های پلیسی (۱۱۰) گفت: از ابتدای سال تا به الان ۳۱۵ هزار و ۵۷۲ تماس با مرکز فوریت‌های پلیس گرفته شده که از این تعداد ۳۱۰ هزار و ۹۵۷ مورد آن عملیاتی شده است.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در پایان گفت: بیشتر تماس‌ها با مرکز فوریت‌های پلیسی در مورد نیاز به پلیس در محلی خاص بوده است یعنی فردی ماشین خود را بد پارک کرده و مانع رفت و آمد اهالی شده و اهالی آن محل با پلیس تماس گرفته و خواستار مداخله پلیس شدند. بعد از این موضوع بیشترین تماس‌ها مربوط به نزاع و درگیری است. ‌

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند