کدخبر: ۳۳۷۲۹۲ لینک کوتاه

ابتلای ۱۵ نفر به کرونا در یک مراسم ختم

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: ۱۵ نفر از افرادی که در مراسم ختم مادربزرگ یک خانواده در فسا شرکت کرده بودند، به بیماری کرونا مبتلا شدند.

به گزارش اقتصادنیوز جلال کریمی، سه‌شنبه به ایرنا اظهار داشت: در پی ابتلای یکی از شهروندان فسایی به کووید ۱۹، اپیدمیولوژیست‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا برای یافتن افراد مرتبط با این بیمار که در مراسم ختم مادر بزرگ او شرکت کرده بودند، اقدام و ۱۴ نفر از آنان را شناسایی کرده و مورد غربالگری قرار دادند که متاسفانه همه آنها به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از این مبتلایان به کووید ۱۹ کودک و افراد جزو گروه‌های پُر خطر هستند، گفت: غربالگری و بیماریابی از افرادی که در این مراسم ختم شرکت داشتند، توسط اپیدمیولوژیست‌های این معاونت ادامه دارد و ممکن است این تعداد در ساعات و روزهای آینده افزایش یابد.

وی، همچنین در مورد امکان بروز مجدد پیک بیماری در شهرستان فسا هشدار داد و افزود: هنوز خطر بیماری کرونا رفع نشده است و شهرستان فسا، جزو شهرهای زرد از نظر خطر شیوع بیماری کرونا محسوب می‌شود.

کریمی اضافه کرد: در صورت عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی توسط شهروندان، ممکن است شاهد بروز مجدد پیک بیماری و به تبع آن ناگزیر از اعمال محدودیت‌های اجتماعی باشیم.

وی بیان داشت: برخی از شهروندان، خطر بیماری کرونا را جدی نگرفته‌اند یا تصور می‌کنند با گرم شدن هوا این بیماری از بین رفته است و به همین سبب متاسفانه فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

ظرف ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۴۸۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده اند. شمار افراد مبتلای به این بیماری در کشور تاکنون به ۱۱۰ هزار و ۷۶۷ نفر رسیده است، متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۷۳۳ نفر رسید،

 

این مطلب برایم مفید است
30 نفر این پست را پسندیده اند