کدخبر: ۳۳۷۶۱۷ لینک کوتاه

کمبود ذخایر در تمام گروه های خونی

اقتصادنیوز : مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی گفت: در حال حاضر در تمام گروه‌های خونی کمبود وجود دارد که در صورت ادامه این روند پاسخگویی به بیماران نیازمند در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با چالش مواجه خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،مجید عبداللهی مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی  گفت: در حال حاضر به دلیل بیماری کرونا و همچنین ماه مبارک رمضان شاهد کاهش مراجعه داوطلبان اهدای خون در خراسان رضوی هستیم و به همین دلیل ذخایر خونی در این استان رو به کاهش است.

او از مردم نیکوکار خراسان رضوی تقاضا کرد با مراجعه به پایگاه‌های اهدای خون و مشارکت در امر اهدا به کمک نیازمندان بشتابند و افزود: تمام امکانات حفاظتی شامل ماسک و دستکش برای مراجعان جهت پیشگیری از ابتلای به بیماری کرونا اندیشیده شده است.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی ادامه داد: ذخایر خونی در  خراسان رضوی به دلیل کاهش مراجعه داوطلبان اهدای خون به پایگاه‌های خون این استان در شرایط کنونی با کمبود مواجه شده است.

عبداللهی افزود: روزه‌داری با اهدای خون منافات ندارد از این رو داوطلبان می‌توانند ساعتی پس از افطار برای اهدای خون خود اقدام کرده و پس از آن تا سحر مایعات بیشتری میل کنند.

او تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان چهار پایگاه اهدای خون در مشهد شامل امام رضا (ع) در خیابان دانشگاه، شهید سلیمانی در آزاد شهر، شهید کریمی در بلوار شریعتی و مهر در منطقه ابوطالب از ساعت ۲۱ تا یک بامداد فعال هستند.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی تااکید کرد: در ایام ماه رمضان پایگاه اهدای خون امام رضا (ع) شیفت صبح هر روز به جز روز‌های تعطیل از ساعت ۸:۴۵ تا ۱۳ آماده دریافت خون داوطلبان است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند