کدخبر: ۳۳۷۸۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وبسایت Redfish در هفتادودومین سالروز یوم‌النکبت منتشر کرد؛

تصاویر منتشر نشده از نخستین‌روزهای اشغال فلسطین

اقتصادنیوز؛ در هفتادودومین سالگرد روز نکبت (روز نمادینی که به اشغال سرزمین فلسطین اشاره دارد) سایت «Redfish» در صفحه خود در فسیبوک، برای نخستین بار صحنه ها و تصاویری که در دوران نکبت ثبت شده را منتشر کرده است؛ تصاویری که درد و رنج فلسطینیان، مردان و زنان و کودکان فسطینی را در آن برهه از تاریخ فلسطین به تصویر کشیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ هفتاد و دومین سالروز نکبت فلسطین(اشغال فلسطین) با شیوع ویروس کرونا همراه شده و همین موضوع فلسطینی ها را واداشته تا این مناسبت را در فضای مجازی گرامی بدارند.

فلسطینی ها به عملیات اشغال فلسطین و آوارگی از سرزمین هایشان در سال ۱۹۴۸ میلادی که باعث کشته شدن هزاران فلسطینی و تخریب صدهاشهر و روستا توسط گروهک های مسلحانه صهیونیست شد، «نکبت» می گویند؛ این اتفاق زمانی افتاد که صهیونیست ها از تشکیل دولت موهوم اسرائیل سخن به میان آوردند.

از آن زمان فلسطینی ها هرساله در پانزدهم مه (۲۶ اردیبهشت)، این روز را از طریق برگزاری فعالیت هایی که بیانگر پایبندی آنها نسبت به بازگشت به سرزمین غصب شده خود است، گرامی میدارند.

به همین مناسبت، سایت «Redfish» در صفحه خود در فسیبوک،  برای نخستین بار صحنه ها و تصاویری که در دوران نکبت ثبت شده را منتشر کرده است؛ تصاویری که درد و رنج فلسطینیان، مردان و زنان و کودکان فسطینی را در آن برهه از تاریخ فلسطین به تصویر کشیده است.

در زیر این عکس ها نوشته شده است که در دوران نکبت، حدود ۷۵۰ هزار تا یک میلیون نفر از سرزمین خود در فلسطین آواره شدند و مجبور شدند خانه و کاشانه خود را ترک کنند.

با این حال هنوز بسیاری از فلسطینیان کلید خانه های آن زمان خود را دارند و به امید بازگشت به سرزمین غصب شده و خانه هایی که از آن بیرون شده اند، آنها را به گردن انداخته اند.

در آن دوره سخت، خانوارهای فلسطینی به کشورهای همسایه  و مناطقی نظیر سوریه، اردن، مصر، کرانه باختری و نوار غزه فرار کردند و در سراسر جهان آواره شدند اما با این حال هر ساله تاکید می کنند که این سالروز دردناک، هرگز در وجدان فلسطینیان پاک نخواهد شد و حق بازگشت برای فرزندان فلسطین محفوظ است.

روند اشغالگری های اسرائیل هنوز هم ادامه دارد و اینبار نتانیاهو به همراه بنی گانتس که  ائتلاف تشکیل داده اند، سودای الحاق کرانه باختری را در سر می پرورانند.

در زیر تصاویر این مصیبت را که از سوی سایت مذکور منتشر شده می بینیم:

   

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند