افغانستان: طالبان از تاکتیک حمله و تکذیب استفاده می‌کند

کدخبر: 337884
اقتصاد نیوز:نهادهای امنیتی افغانستان اعلام کردند، جنایت خونبار تروریستی سه‌شنبه گذشته در بیمارستانی در دشت برچی کابل، حمله به مراسم تشیع جنازه در شرق افغانستان و حمله با خودرو انفجاری در شهر گردیز «توسط طالبان انجام شده است».

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، در یک اعلامیه مشترک نهادهای امنیتی افغانستان تأکید شده که تاکتیک «حمله و تکذیب» طالبان امری تازه نیست و «منابع اطلاعاتی افغانستان اسناد موثقی دال بر انجام آن توسط طالبان را ارائه نموده‌اند».

این نهادها اعلام کردند، عدم پذیرش مسئولیت این حملات خونین اخیر توسط گروه طالبان به «دلیل افزایش فشار افکار عمومی و نگرانی نهادهای ملی و بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری» است.

در ادامه اعلامیه تأکید شده است: حملاتی که قبلا اعضای طالبان آن را «حمله‌ استشهادی» می‌نامیدند، امروز خود آن حملات را جنایت و فاجعه می‌خوانند.

در اعلامیه نهادهای امنیتی آمده است، افغان‌ها به خوبی آگاه هستند که تاکتیک «حمله و تکذیب» توسط طالبان و محکوم کردن آن و انداختن مسئولیت جنایت به دوش سایر گروه‌های تروریستی مثل داعش، نمی‌تواند جنایات و دهشت‌آفرینی آنها را پنهان کند.

طالبان هرساله عملیات نظامی خود را در بهار اعلام می‌کند. نهادهای امنیتی افغانستان مدعی شده‌اند که امسال این گروه بدون اعلام رسمی عملیات نظامی خود را رسما شروع کرده است.

سخنگویان طالبان با صدور اعلامیه‌ای گفتند که حمله به بیمارستان دشت برچی کابل و مراسم تشیع جنازه در ننگرهار کار آنها نبوده است.

گروه طالبان هر دو واقعه را محکوم و اعلام کرد، این رویدادها کار جناح‌های جنایتکار و مغرض است که می‌خواهند با استفاده از کشتار مردم بی‌گناه، به اهداف شوم‌ خود برسند.

طالبان افزوده بود که در حمله به بیمارستان دشت برچی نقش نداشته و آن را یک عمل وحشیانه، غیراسلامی و غیرانسانی می‌داند.

تیتر یک
  • برداشت از بودجه اضطراری برای واکسیناسیون در ژاپن

    قیمت طلای جهانی تا سطح ۱۸۳۵ دلار بالا رفت، افزایش قیمت طلا با برجسته شدن نگرانی‌های تورمی در آمریکا در ارتباط بود و…

از دست ندهید
بلیط هواپیما