کدخبر: ۳۳۷۹۳۷ لینک کوتاه

خبر ویژه کیهان درباره عاملان ترور فریدون فرخزاد

اقتصادنیوز: روزنامه کیهان در خبری به ترور «ف.ف»احتمالا [فریدون فرخزاد] پرداخت.

 به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه نوشت: پس از انتشار خبری درخصوص ‌ترور شومن چپگرای فراری به دست سلطنت‌طلبان، ویدیویی در تایید خبر کیهان به شکل گسترده منتشر شد.

در این ویدئو، شومن و شاعر «ف. ف» سه روز قبل از قتل، در گفت‌وگو با یک تلویزیون  فارسی‌زبان خارج از کشور، به  صراحت تاکید می‌کند که پس از انقلاب نباید از ایران خارج می‌شد و کسی هم در ایران با او کاری نداشت. وی همچنین بیان می‌کند که دیگر مخالف جمهوری اسلامی نیست و فعالیت سلطنت‌طلبان را به چالش می‌کشد.

پس از این مصاحبه و سه روز بعد، «ف. ف» به طرز فجیعی در آلمان به قتل می‌رسد. گروهک سلطنت‌طلب درفش کاویانی نیز  با اذعان به ملاقات «ف.ف» با کارکنان سفارت ایران در بن، از طریق شبکه‌ای به مدیریت خواهرزاده داریوش همایون، به او حمله می‌کند!

سلطنت‌طلبان با ‌ترور و قتل «ف.ف» سعی کردند، هم از  این شومن و شاعر انتقام بگیرند، هم اسرارشان حفظ شود، هم درس عبرتی به بریده‌های همپالکی سابق خود دهند و جمهوری اسلامی را هم نظامی ‌تروریست جلوه دهند.

هر ساله، به بهانه سالگرد قتل «ف.ف» تلویزیون‌های معاند مانند «من و تو» و عناصر دین‌ستیز و  تجزیه‌طلب مثل علیرضا نوری‌زاده، «ف.ف» را مبارزی علیه جمهوری اسلامی  معرفی می‌کنند و به این بهانه به نظام تهمت می‌زنند!

«ف.ف» سال ١٣٧١ در حالی که آماده بازگشت به ایران بود،در بن ‌ترور شد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند