کدخبر: ۳۳۷۹۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ویلموتس: منتظر رای فیفا در پرونده شکایتم از ایران هستم

ویلموتس: منتظر رای فیفا در پرونده شکایتم از ایران هستم

اقتصادنیوز: سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: در حال حاضر منتظر رای فیفا در پرونده شکایتم از فدراسیون فوتبال ایران هستم و این پرونده در حال بررسی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مارک ویلموتس در گفت‌وگو با رسانه RTBF  بلژیک در رابطه با مسائل مختلف از جمله شرایطش بعد از جدایی از ایران صحبت‌هایی را انجام داد.

وی در ابتدای صحبت‌هایش پس از جدایی از تیم ملی فوتبال ایران گفت: در تاریخ ۱۸ نوامبر قراردادم با ایران به پایان رسید و من برای دریافت مطالباتم به فیفا شکایت کردم. پرونده در حال بررسی است و منتظر هستم تا حکم صادر شود.

طبق نوشته این رسانه ویلموتس در حال حاضر به دنبال پیدا کردن باشگاهی است تا به فوتبال بلژیک بازگردد که این تنها شانس مربی برای بازگشت به کشورش است. او در این باره گفت: مدیر برنامه‌هایم پیشنهاداتی را به من ارائه کرد اما در شرایط کنونی ترجیح می‌دهم که صبر کنم. در بلژیک ترجیح می‌دهم در باشگاهی که در آن بازی کردم و خودم را عضوی از آن می‌دانم یعنی استاندارلیژ کار کنم. به این باشگاه علاقه قلبی دارم چرا که از طریق آن به چیزهای زیادی رسیدم. همیشه حامی این تیم بودم. حتی در سال ۱۹۹۴ که از بازی در تیم ملی خداحافظی کردم، مردم به خاطر حضور در این باشگاه به من احترام زیادی می‌گذاشتند

سرمربی پیشین تیم ملی ایران گفت: امروز پیشنهاداتی دارم. نمی‌توانم بگویم که این تیم را انتخاب می‌کنم یا آن تیم را. همه چیز به شرایط بستگی دارد و برای یک مربی باید همه چیز توازن داشته باشد اما همانطور که گفتم ترجیح می‌دهم به باشگاهی بروم که همه چیز به من داد و طرفدار آن هستم.

مارک ویلموتس سپس در مورد شرایط کرونایی در کشورش اضافه کرد: باید صبور باشیم. اکنون همه چیز متوقف شده است و همین موضوع شرایط ویژه و پیچیده‌ای را برای مربیان و بازیکنان به وجود آورده است. افراد زیادی درگیر این ویروس هستند و عده‌ای حتی جان خود را از دست می‌دهند پس در این شرایط فوتبال در اولویت دوم قرار دارد.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال بلژیک در مورد از سر گیری مسابقات فوتبال اضافه کرد: باید شرایط را بررسی کنیم. اینکه چه زمانی باید رقابت‌های فوتبال از سر گرفته شود. اینکه باشگاه‌ها چه اقدامتی را باید انجام دهند تا از خطر شیوع ویروس در امان بمانند؟ اکنون سوالات زیادی وجود دارد که جواب دادن به آن سخت است. این بیماری به طور حتم مشکلات مالی زیادی را هم به وجود می‌آورد. بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی فعالیتشان در ابهام قرار دارد و مشکل دارند. در این شرایط ادامه کار خیلی دشوار است. در همه سطوح مشکلاتی وجود دارد و فوتبال هم از این اوضاع مستثنی نیست. از نظر شرایط مالی ما اوضاع نزولی را طی می‌کند.

ویلموتس در مورد شروع مجدد مسابقات بوندسلیگا خاطرنشان کرد: لیگ فرانسه متوقف شده اما اسپانیا و ایتالیا در فکر از سر گیری مسابقات هستند پس بازیکنان دوباره به تمرینات بازخواهند گشت. من فکر می‌کنم اگر مسابقات از سر گرفته شود، اقدام خوبی صورت گرفته است اما باید امنیت بازیکنان و اعضای تیم‌ها مدیریت شود. تیم‌ها در آلمان به مدت یک هفته قرنطینه شدند و دو بار هم آزمایش دادند. من در مقاله‌ای خواندم که کمتر از ۱ در درصد احتمال دارد تا یک فوتبالیست به طور جدی به کرونا ویروس مبتلا شود و برای گروه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال خخطرات کمتری وجود دارد. بنابراین خطر بسیار کمی وجود دارد و من امیدوارم همه چیز به حالت عادی بازگردد.

وی در مورد برگزاری مسابقات بدون حضور هواداران تصریح کرد: فوتبال بدون تماشاگر فوتبال نیست، در فوتبال به احساسات نیاز داریم «آدرنالین». این هواداران هستند که به ما در ورزشگاه کمک می‌کنند. ۸۰ هزار هوادار هر بازی دورتمند را تشویق می‌کند. ، وقتی  آنها هستند شرایط غیر قابل توصیف می‌شود. من ناامیدی هواداران را درک می کنم، اما چه کار دیگری می توانیم انجام دهیم؟ فکر می کنم امروز پر کردن ورزشگاه ممکن نیست. من دوست دارم به استادیوم بروم اما خوب می‌توانیم مسابقات را از طریق تلویزیون هم دنبال کنیم. همه تیم‌ها در این شرایط در مسیری مساوی حرکت می‌کنند.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران در مورد شانس درخشش تیم ملی بلژیک در مسابقات یورو ۲۰۲۰ اضافه کرد: نمی‌دانیم که بازیکنان در حال حاضر در چه شرایطی قرار دارد. باید دغدغه دفاعی تیم ملی حل شود و با ساختار چهار دفاع در مسابقات حتاضر شویم. یک تیم بسیار خوب داریم که میانگین سنی آنها ۲۸ الی ۹ سال است. بازیکنان با تجربه ای مانند دی بروینه در تیم ملی حضور دارند و آنها هنوز می‌توانند چند دوره دیکگر در تیم ملی حضور داشته باشند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند