کدخبر: ۳۳۸۰۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آخرین آمار کرونا در ایران| بازگشت تعداد مبتلایان روزانه به زیر ۲۰۰۰ تن

اقتصادنیوز؛ بر اساس اعلام رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، شمار مبتلایان روزانه به کمتر از ۲۰۰۰ نفر کاهش یافت .ما تعداد جانباختگان در ۲۴ساعت گذشته بیشتراز ۵۰ تن بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی یک هزار و ۸۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

 جهانپور گفت: از بین مبتلایان جدید، ۳۴۰ مورد بستری و ۱۴۶۶ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۹۸۸ نفر رسید.


 سخنگوی وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه تا کنون ۹۴ هزار و ۴۶۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.  ۲۷۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۶۸۶ هزار و ۹۳۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. وضعیت خوزستان همچنان قرمز است و استان لرستان در وضعیت هشدار قرار دارد.

 
 

 

این مطلب برایم مفید است
186 نفر این پست را پسندیده اند