کدخبر: ۳۳۸۲۴۱ لینک کوتاه

گفتگوی تلفنی جانسون با ولیعهد امارت درباره کرونا

اقتصادنیوز:بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه در تماس تلفنی با «محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد امارات متحده عربی درباره همکاری‌های ۲ کشور پیرامون مقابله با کرونا (کووید-۱۹) گفتگو کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب ،به گزارش دفتر نخست وزیری انگلیس، جانسون از ولیعهد امارات برای شرکت در همایش جهانی ساخت واکسن کرونا به میزبانی دولت لندن دعوت کرد.

  ۲ طرف همچنین درباره نحوه توسعه روابط ۲ جانبه و گسترش همکاری‌های اقتصادی و امنیتی گفتگو کردند.

انگلیس با مشارکت اتحاد جهانی واکسن (گاوی) میزبان همایشی با حضور رهبران سیاسی، سازمان جهانی بهداشت، بانک جهانی، صندوق کودکان ملل متحد و شرکت‌های داروسازی خواهد بود تا شرکت کنندگان درباره تحولات مرتبط با بحران کرونا به ویژه در کشور‌های محروم تبادل نظر کنند.

این نشست چهارم ژوئن (۱۴ خرداد) به صورت غیر حضوری و با هدف جمع‌آوری منابع مالی برای ساخت واکسن این بیماری برگزار می‌شود.

انگلیس با ثبت ۳۴ هزار و ۷۹۶ فوتی مبتلا به کرونا دارای بالاترین تعداد جان‌باختگان پس از آمریکا به‌شمار می‌رود. این در حالی است که در قطر تاکنون ۲۲۰ نفر بر اثر کرونا زندگی خود را از دست داده‌اند.

دانشمندان انگلیسی در هفته‌های گذشته به نمونه‌ای از واکسن کرونا دست‌یافته و آزمایش‌های بالینی در این زمینه را آغاز کرده‌اند. آن‌ها امیدوارند تا پائیز آینده به نتایج موفقیت آمیزی دست یافته که بتوانند وارد فاز تولید انبوه شوند.

تماس تلفنی جانسون و بن‌زاید پس از آن صورت گرفت که روابط ۲ کشور پس از رای دادگاه انگلیس علیه «محمد بن راشد آل مکتوم» حاکم دبی دچار سردرگمی شده است.

اسفند ماه سال گذشته دادگاه عالی انگلیس با صدور حکمی، حاکم دبی را به ربودن، حصر خانگی و ارعاب ۲ دختر و همسر سابقش محکوم کرد.

دادگاه پس از استماع شهادت شهود به نفع همسر سابقش شاهزاده «هیا بنت الحسین» رای داد و حاکم دبی را به عدم صداقت با دستگاه قضا محکوم کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند