کدخبر: ۳۳۸۳۴۸ لینک کوتاه

واشنگتن‌پست فاش کرد؛

شناسایی عامل حمله سایبری به بندر شهید رجایی

اقتصادنیوز؛ روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» به نقل از منابع خود نوشت: اسرائیل پشت حمله سایبری ۲۰ اردیبهشت به بندر شهید رجایی ایران در شهر بندرعباس این کشور بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا؛ این روزنامه آمریکایی نوشت: فعالیت این بندر راهبردی ایران در تنگه هرمز در آن روز به طور ناگهانی دچار اختلال شد.

واشینگتن پست به نقل از یک مقام مسئول آمریکایی و مرتبط با اطلاعات سری که خواست نامش فاش نشود، نوشت: اسرائیلی ها عامل آن حمله سایبری بودند.

روزنامه مذکور به نقل از منابع خود در سرویس های اطلاعاتی و نهادهای مربوط به امنیت سایبری آورده است که  حمله سایبری به این بندر، در پاسخ  به آنچه حمله ایرانی ها به رایانه های مسئول عملکرد سیستم های توزیع آب در حومه فلسطین اشغالی در تاریخ ۲۴ آوریل خوانده، صورت گرفت.

گفتنی است محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران  با اشاره به حمله سایبری به سامانه‌های چند اپراتور بندری،‌ گفته بود که حمله سایبری اخیر در زمینه نفوذ به سامانه‌های سازمان بنادر ناکام بود و فقط توانست به تعدادی از سامانه‌های اختصاصی عملیاتی بخش خصوصی در بنادر نفوذ کند و آسیب برساند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره جزئیات حمله سایبری به بندر شهید رجایی در چند روز گذشته، اظهار داشت:حمله سایبری اخیر در زمینه نفوذ به سامانه‌های سازمان بنادر ناکام بود و فقط توانست به تعدادی از سامانه‌های اختصاصی عملیاتی بخش خصوصی در بنادر نفوذ کند و آسیب برساند.

برنامه های دولت برای اجرای فازهای جدید بندر شهید رجایی

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند