رئیس‌جمهور بیشترین تذکر را از مجلس دریافت کرد

کدخبر: 338456
اقتصادنیوز : معاون نظارت مجلس گفت: در اجلاسیه چهارم مجلس دهم، رئیس‌جمهور بیشترین تذکر شفاهی و کتبی را نسبت به سال دولتمردان از نمایندگان دریافت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، غلامرضا اسداللهی معاون نظارت مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه چهارم دوره دهم اظهار داشت: از میان ۵۸ فقره آیین نامه اجرایی مربوط به برنامه ششم توسعه فقط ۲۹ فقره به تصویب رسیده و مابقی هنوز مصوب نشده است.

وی با اشاره به اینکه در این مقطع نمایندگان ۲۵۹۷ تذکر کتبی به هیات وزیران داده اند، گفت: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مخاطب کمترین تذکر کتبی و رئیس‌جمهور مخاطب بیشترین تذکر کتبی نمایندگان قرار گرفت.

معاون نظارت مجلس درباره اهم موضوعات تذکرات کتبی نمایندگان گفت: موضوعات جاده ای و راه های روستایی و همچنین تنظیم صادرات و واردات محصولات کشاورزی از جمله مهمترین موضوعات تذکرات کتبی نمایندگان به دولتمردان است.

اسداللهی بیان کرد: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مقطع کمترین تذکر شفاهی را از نمایندگان داشت و نمایندگان ۲۳۶ مورد تذکر شفاهی به رئیس جمهور دادند که بر این اساس رئیس جمهور بیشترین تذکر شفاهی را از مجلس دریافت کرد که ۱۴ مورد از تذکرات مربوط به عملکرد شخص رئیس جمهور است.

وی با بیان اینکه ۶۸۹ تقاضای سوال از وزرا در این مقطع به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد، گفت: تعداد سوالات نمایندگان در اجلاسیه چهارم نسبت به اجلاسیه سوم ۲۰ درصد کاهش یافت که وزیر راه و شهرسازی با ۸۹ سوال بیشترین و وزرای دفاع و اطلاعات با ۷ سوال کمترین آمار را در این زمینه به خود اختصاص دادند.

معاون نظارت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون عمران با ۱۱۰ سوال بیشترین و کمیسیون برنامه و بودجه با ۱۱ سوال کمترین سوال ارجاعی به هیات رئیسه را داشتند.

تیتر یک
  • تنفر کلوپ روسای جمهوری سابق از سنت شکنِ حرفه‌ای؛

    روسای جمهور پیشین یالات متحده، باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون پس از برگزاری مراسم آغاز به کار دولت جو…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید