کدخبر: ۳۳۸۵۱۳ لینک کوتاه

در آخرین نطق علی لاریجانی مطرح شد؛

تنها دستور مقام معظم رهبری به رئیس مجلس چه بود؟

اقتصادنیوز؛ علی لاریجانی در در آخرین نشست علنی مجلس دهم با بیان اینکه «به خاطر ندارم که مقام معظم رهبری به مجلس دستور داده باشند» افزود: البته یکجا به شخص من دستور دادند که در یک مورد استیضاح بود اما به مجلس دستور ندادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین؛ امروز علی لاریجانی در آخرین نشست علنی مجلس دهم نطق قابل توجهی داشت که در این نطق از عملکرد مجلس دهم دفاع کرد. او در این نطق مجلس را از دستوری بودن مبرا دانست و با اشاره به وجود تنوع‌ها و تفاوت‌های سیاسی در مجلس دهم گفت: همه گرایش‌های سیاسی حضوری چشمگیر در مجلس دهم داشتند. مجلس دهم از نظر سیاسی یکدست نبود. نمایندگان با آزادی کامل اظهار نظر می‌کردند و دو تعهد داشتند. رعایت حقوق ملت و رعایت تدابیر رهبری که به خوبی در مقابل این تعهدات عمل کردند.

لاریجانی با اشاره به احترام مجلس به تدابیر رهبری گفت: به یاد ندارم که رهبری تدبیری به مجلس ارائه کند و مجلس به آن توجه نکند. البته به خاطر ندارم که مقام معظم رهبری به مجلس دستور داده باشند. نه تنها این مجلس بلکه در مجالس گذشته هم روال مجالس گذشته نیز همین بوده است.

وی گفت: البته یکجا به شخص من دستور دادند که در یک مورد استیضاح بود اما به مجلس دستور ندادند. بنده اعتقاد دارم که باید حرمت همه قوا را نگهداشت. این مجموعه که برآمده از مسیر انتخابات توسط مردم هستند و یا منصوبین از طرف رهبر معظم انقلاب، نظام ولایی را شکل می‌دهند. اگر عده‌ای این قوه را تخریب کنند و عده دیگر قوه دیگر را چه از نظام و کشور می‌ماند.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند