کدخبر: ۳۳۸۵۶۲ لینک کوتاه

دستگیری عاملان التهاب در بازار خودرو و ارز مهاباد

اقتصادنیوز : فرمانده انتظامی مهاباد از دستگیری عاملان التهاب در بازار خودرو و ارز در فضای مجازی این شهرستان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سرهنگ برزو تجاری در این خصوص اظهار کرد: در راستای رصد فضای مجازی، کنترل و شناسایی افرادی که اقدام به التهاب در بازار خودرو و ارز در فضای مجازی می‌کردند، کارشناسان پلیس فتا موفق به شناسایی سه نفر در این زمینه شدند.

وی ادامه داد: این افراد با ایجاد صفحات اینستاگرامی و کانال‌های تلگرامی در فضای مجازی با انتشار قیمت‌های متفاوت خودرو و ارز موجب تشویش اذهان عمومی می‌شدند.

فرمانده انتظامی مهاباد اضافه کرد: مراتب به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت و پس از یک سری عملیات سایبری و شناسایی متهمین، با اخذ دستور مقام قضائی دستگیر شدند.

تجاری در خصوص انگیزه این افراد گفت: متهمین در اظهارات خود انتشار این قیمت‌ها در فضای مجازی را به قصد کسب درآمد و همچنین ایجاد انگیزه برای افزایش کاربران در صفحات مجازی خود عنوان کردند.

فرمانده انتظامی مهاباد بیان کرد: کلیه صفحات مجازی متهمین توسط پلیس فتا مسدود و متهمین به همراه پرونده تحویل مقام قضائی داده شدند و قرار قانونی لازم نیز صادر شد.

وی به شهروندان توصیه کرد: اخبار مربوط به قیمت خودرو و ارز را از سایت‌ها و شرکت‌های معتبر داخلی دنبال کنند و هرگز به اخباری که در بعضی از سایت‌ها و کانال‌های مجازی منتشر می‌شود، اعتماد نکنند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند