کدخبر: ۳۳۸۵۸۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
هشدار پلیس فتا: کلاهبرداران به بهانه فطریه حسابتان را خالی نکنند

هشدار پلیس فتا: کلاهبرداران به بهانه فطریه حسابتان را خالی نکنند

اقتصادنیوز : رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی همدان گفت: مردم برای پرداخت کمک‌های مردمی و زکات فطریه در بستر فضای مجازی مراقب باشند در دام کلاهبرداران اینترنتی گرفتار نشوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،سرهنگ فیروز  سرخوش نهاد  بیان کرد: به دنبال شیوع کرونا و تاکید مسوولان بهداشتی برای استفاده از عابر بانک در پرداخت ها به جای تبادل پول نقد، استفاده از بستر فضای مجازی برای خریدها و انتقال پول افزایش یافت.

وی اضافه کرد: به طور حتم بسیاری از شهروندان و روزه داران در راستای اجرای نکات بهداشتی، برای پرداخت زکات فطریه نیز از فضای مجازی استفاده کرده تا گرفتار ویروس کرونا نشوند.

رییس پلیس فتا استان همدان بیان کرد: کلاهبرداران اینترنتی نیز با نزدیک شدن به روزهای آخر ماه مبارک رمضان و پرداخت زکات فطریه ، اقدام به پهن کردن دام خود برای خالی کردن جیب شهروندان کردند.

سرهنگ سرخوش نهاد توضیح داد: این افراد به بهانه دریافت زکات فطریه اقدام به ارائه شماره حساب های شخصی و جعلی کرده یا افراد را به صفحه های فیشینگ برای پرداخت زکات فطریه هدایت می‌کنند.

وی ادامه داد: پس از وارد کردن مشخصات کارت بانکی در صفحه جعلی با هدف پرداخت زکات فطره، این مشخصات در اختیار فرد کلاهبردار قرار گرفته و وی اقدام به سرقت اینترنتی از حساب کاربران فضای مجازی می‌کند.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی همدان بیان کرد: همچنین طرح همدلی و مواسات به منظور کمک به افراد آسیب دیده از کرونا نیز بهانه ای برای جمع آوری کمک های مردمی از سوی افراد سودجو شده و از این طریق هم اقدام به سرقت های اینترنتی می‌کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند