کدخبر: ۳۳۸۶۶۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آخرین وضعیت کرونا در تهران

آخرین وضعیت کرونا در تهران

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از کاهش ۱۵ درصدی مرگ و میر ناشی از کرونا در طول ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران درباره وضعیت بیماری کرونا در تهران، اظهار کرد: در طی ۲۴ ساعت گذشته  ۱۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های عادی و ۶۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری مراکز بهداشتی و درمانی بستری شده‌اند.

وی تعداد بیماران کرونایی که در ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان‌های استان مرخص شده اند را ۲۶۲ نفر عنوان کرد و افزود: میزان مرگ و میر نیز تقریبا حدود ۱۵ درصد نسبت به ۲۴ ساعت گذشته کاهش داشته است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران افزود: در میزان مراجعات به مجموعه‌های بهداشتی با کاهش ۲۲ درصدی و در مجموعه مراجعات درمانی با کاهش ۲۹ درصدی رو به رو بوده‌ایم.

زالی ادامه داد: به نظر می‌رسد توجه به عواملی که روزهای گذشته نیز به آن تأکید کرده‌ام، یعنی بالا بودن میزان رعایت پروتکل‌های بهداشت فردی و جلوگیری خانواده‌ها از حضور افراد پرمخاطره در سطح شهر، در حفظ شرایط موجود و روند رو به کاهش بیماری بسیار مهم است.

وی تأکید کرد: رعایت پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه در حوزه مشاغل و کسب و کار ضروری است؛ همچنین افرادی که در زمره گروه‌های پرخطر قرار می‌گیرند علاوه بر رعایت پروتکل‌ها باید از تردد غیرضرور در سطح شهر خودداری کنند زیرا نسبت به سایر افراد میزان بالاتری از خطر آنان را در معرض بستری شدن در بیمارستان قرار می‌دهد.

 زالی یادآور شد: برخی از علائم جدید مانند علائم گوارشی، کاهش اشتها، از بین رفتن حس چشایی، اختلال در حس بویایی، سردردهای شدید، دردهای کمری همراه با تب و دردهای عضلانی و احساس کسالت عمومی را هم باید در کنار علائم تنفسی به تابلوی بالینی علائم  بیماری اضافه کنیم.

وی تاکید کرد: در کنار علائم تنفسی که علائم شایع و بارز این بیماری هستند، برخی علائم گوارشی به ویژه اسهال‌های آبکی متناوب همراه با تب‌های خفیف نیز می تواند ظن بالینی تیم بالینی را نسبت به کرونا برانگیخته کند.

اعلام آمادگی کامل بیمارستان‌های استان برای استمرار درمان بیماران غیرکرونایی

زالی یادآور شد: با توجه به شرایط کرونا در بیمارستان‌های تهران از شروع اسفند تا کنون، طبیعتا برخی از بیماران مزمن مانند بیماران دیابتی، بیماران سرطانی و بیمارانی که در حوزه بیماری‌های خاص نیاز به خدمات درمانی داشته‌اند، به خاطر خطر مواجه شدن با بیماری به بیمارستان‌ها مراجعه نکرده‌اند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تفکیک شرایط برای بستری و پذیرش بیماران کرونایی و غیرکرونایی می‌توان اعلام کرد که بسیاری از بیمارستان‌ها در حال حاضر با اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی، آمادگی لازم را برای پذیرایی از بیماران مزمن به ویژه بیماران سرطانی و بیماران خاص دارند.

 فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد: بیماران عزیزی که تاکنون درمانشان به دلایلی ابتر مانده است برای اینکه دچار مشکل مضاعف نشوند تدریجا به مراکز بهداشتی مورد نظر مراجعه کنند.

زالی یادآور شد: طبیعتا همکاران ما در بیمارستان های تهران آمادگی لازم را برای پذیرایی از این بیماران دارند تا با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با حداقل خطرات مترتبه به استمرار درمان آنها کمک کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند