کدخبر: ۳۳۸۶۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اعلام وضعیت قرمز در چابهار

اعلام وضعیت قرمز در چابهار

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: به دنبال افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستانهای ایرانشهر و چابهار، این دو شهر در ردیف شهرهای «وضعیت قرمز» قرار گرفتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محمد مهران امینی فرد اظهار کرد: به دنبال افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستانهای ایرانشهر و چابهار این دو شهر در ردیف شهرهای "وضعیت قرمز" قرار گرفتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر افزود: به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا و فاصله گذاری اجتماعی کلیه تجمعات و مراسمات خانوادگی، مذهبی،فرهنگی و جشن ها و بزرگداشت ها بهمراه فعالیت مراکز آموزشی در تمام سطوح، نمازهای جمعه و جماعات و نماز عید لغو و مشاغل پرریسک و پرخطر ازجمله پاساژهای تجاری،بازار سنتی و دکه بازار بهمراه اماکن عمومی پرتردد و پرازدحام نیز تعطیل می شوند.

وی ادامه داد: سایر مشاغل ضروری طبق پروتکلهای بهداشتی ،بارعایت حفاظت فردی و بصورت محدود فعالیت خواهند داشت و درصورت مشاهده تهدید سلامت شهروندان توسط افراد و یا اصناف،با متخلفین بشدت برخورد قضایی خواهد شد.

امینی فرد گفت: هرگونه تردد بین شهری و ورود و خروج به شهرهای با وضعیت قرمز ممنوع می گردد و درصورت نیاز اقدامات کنترلی شدیدتری اتخاذ می شود و همه ادارات و ارگانهای دولتی مکلف به فعالیت با حداقل نفرات و رعایت حفاظت فردی بوده و از حضور پرسنل مشکوک در محل کار جلوگیری شود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند