کدخبر: ۳۳۸۷۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وضعیت کرونایی یک شهر دیگر کشور هم قرمز شد

وضعیت کرونایی یک شهر دیگر کشور هم قرمز شد

​اقتصاد نیوز:در حالی چندی پیش چابهار جزء مناطق سفید کرونا اعلام شده بود که تازه‌ترین اعلام مسئولان این منطقه از برگشت وضعیت قرمز خبر می‌دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، کمتر از یک ماه پیش بود که لیستی از شهرها و مناطق دارای وضعیت سفید کرونا اعلام شد که چابهار نیز یکی از این مناطق بود، در همین رابطه مسئولان منطقه آزاد چابهار اعلام کردند که با اقداماتی که در اوایل اسفند ماه شروع کرده و پیگیری هایی که برای کنترل منطقه انجام شد توانسته به این شرایط دست یابند؛ به طوری که فقط دو مورد مثبت شناسایی شده بود. اما در اواسط اردیبهشت ماه با اعلام وضعیت سفید و تغییر در محدودیت ها که با باز شدن مراکز تجاری و گردشگری همراه بود شرایط به‌گونه‌ای دیگر تغییر کرده و از وضعیت چابهار قرمز حکایت دارد.

بر این اساس با تصمیم ستاد مدیریت کرونای شهرستان چابهار مبنی بر پیشگیری روند صعودی بیماری کرونا تمامی مراکز تجاری آزاد دکه بازار و بازارهای محلی تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

این در حالی است که چندی پیش کردی -مدیر عامل منطقه آزاد چابهار - با اشاره به اقداماتی که برای کنترل کرونا در این منطقه انجام شده بود گفت که در این راستا تمامی مراکز خرید، هتل ‌ها و رستوران‌ها از ۱۴ اسفند تعطیل شدند و با بررسی وضعیت مردم و همین طور حاشیه نشین‌ها توانسته بودند این شرایط را کنترل کنند.

در هر صورت چابهار مجددا به وضعیت قبلی برگشته و در فاصله ای کوتاه دوباره محدودیت ها اعمال خواهد شد، این در حالی است که از مسایل قابل توجه در چابهار کنترل وضعیت حاشیه نشین های این منطقه در کرونا است که می تواند آسیب بسیاری با خود به همراه داشته باشد که در همین رابطه کردی گفته بود که برنامه‌هایی که در دستور کار قرار گرفت سعی بر این بود که بخش‌های حاشیه‌نشینی را تحت کنترل قرار دهند، چراکه در چابهار حدود ۷۰ هزار حاشیه‌نشین وجود دارد که اگر درگیر این ویروس شوند بسیار مسأله‌ساز خواهد بود، از این‌رو با شناسایی این مناطق پرخطر توانستیم با استفاده از ظرفیت‌های موجود منطقه آزاد این محل ها را در چند نوبت ضدعفونی و گندزدایی کنند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند