کدخبر: ۳۳۸۷۵۱ لینک کوتاه

پیمایش‌های انتخاباتی نشان می‌دهد؛

«فاکس‌نیوز» حملات توئیتری ترامپ را با انتشار یک نظرسنجی تلافی کرد/ افزایش چشمگیر شانس بایدن برای شکست ترامپ

اقتصادنیوز؛ ساعاتی پس از حمله توئیتری دونالد ترامپ به شبکه خبری فاکس‌نیوز، که یک شبکه دست راستی و حامی حزب جمهوری‌خواه است، این رسانه نزدیک به محافظه‌کاران نتایج پیمایش اخیر خود را منتشر کرد. این نظرسنجی از از پیشتازی جو بایدن با فاصله ایمن ۸ درصدی نسبت به ترامپ حکایت داشت.

به گزارش اقتصادنیوز؛ بر اساس نتایج این پیمایش ۴۸ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی اخیر «فاکس نیوز» از بایدن حمایت کردند، در حالی که میزان حمایت از ترامپ ۴۰ درصد بود. ۱۱ درصد هم گفتند که هنوز تصمیم نگرفته‌اند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا بالاخره با رسانه مورد علاقه‌اش یعنی فاکس‌نیوز سرشاخ شد و امروز در چند توئیت به این شبکه خبری نزدیک به حزب جمهوری‌خواه تاخت. ترامپ نوشته بود که فاکس نیوز تا کنون هیچ کمکی به جمهوریخواهان و او نکرده و همچنین برخی کارکنان این شبکه را «آشغال» خطاب کرد.

این نتیجه پیشرفت بایدن را نسبت به نظرسنجی قبلی که در آن وی با ترامپ برابر بود و هر دو از ۴۲ درصد حمایت برخوردار بودند، نشان می‌دهد. در نظرسنجی جدید هزار و ۲۰۷ نفر مشارکت داشتند.

جو بایدن و دونالد ترامپ / بایدن و ترامپ / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

به گزارش روزنامه انگلیسی  «دیلی میل»، در شرکت‌کنندگان بین سنین ۶۵ و بالاتر، بایدن با ۱۷ درصد پیشرو بود و ۱۳ درصد را در بین مستقل‌ها به دست آورد. نتایج نظرسنجی‌ها، گرایش قابل توجی را به سمت دموکرات‌ها در سه سال و نیم گذشته نشان می‌دهد. در سال ۲۰۱۶ که ترامپ موفق شد در انتخابات به پیروزی برسد، حمایت افراد سالخورده از وی ۷ درصد و در میان مستقل‌ها ۴ درصد بود.

وقتی صحبت از انگیزه می‌شود، بایدن باز هم با ۵۳ درصد در مقابل ترامپ با ۴۱ درصد پیش است. این مسئله از ترس دموکرات‌ها از این موضوع که شاید بایدن نتواند اشتیاق لازم را ایجاد کند، می‌کاهد.

در بین حامیان وفادار هر حزب هم ۶۹ درصد از حامیان بایدن گفتند که برای رای دادن بسیار با انگیزه هستند. در حالی که این رقم در میان حامیان ترامپ ۶۱ درصد بود.

نظرسنجی فاکس نیوز همچنین تفاوت زیادی را در حمایت از بایدن و ترامپ، وقتی صبحت از جنسیت و نژاد مطرح بود، نشان داد. در میان رای‌دهندگان زن، بایدن با ۲۰ درصد در مقابل ترامپ پیش است، در حالی که در بین مردان این ترامپ است که با ۷ درصد پیشتاز است.

نظرسنجی نشان داد ۴۳ درصد شرکت‌کنندگان به ترامپ نظر مثبت و ۵۵ درصد نظر منفی دارند. اما این ارقام برای بایدن ۴۸ به ۴۶ بود.

در زمینه اقتصادی، تمرکز ترامپ بر این موضوع باعث شده ۴۵ درصد بگویند که به وی اعتماد دارند که در مقایسه با ۴۲ درصد اعتماد به بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا پیش است.

درباره این موضوع که چه کسی برای مدیریت بحران کرونا مناسب‌تر است، نظر آمریکایی‌ها نسبت به بایدن مثبت‌تر و او با ۹ امتیاز پیش بود. در خصوص مسائل بهداشتی و درمانی هم بایدن با ۱۷ درصد پیشتاز بود.

در ارتباط با روابط آمریکا با چین هم شرکت‌کنندگان در نظرسنجی فاکس نیوز، بایدن را با اختلاف ۶ درصد به ترامپ ترجیح دادند. 

نظرسنجی | پیشتازی 8 درصدی بایدن نسبت به ترامپ

بر اساس داده‌های سایت RealClearPolitics نتایج نظرسنجی‌های اخیر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به شرح جدول زیر است.

میانگین ارقام 7 نظرسنجی اخیر در ماه می حاکی از پیشتازی 5.5 درصدی جو بایدن در آرای عمومی انتخابات نسبت به دونالد ترامپ است.

نظرسنجی‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا/ ترامپ و بایدن

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند