کدخبر: ۳۳۸۸۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حق شناس :اجازه نمی‌دهند پرونده‌ام را در دادگاه مطالعه کنیم

حق شناس :اجازه نمی‌دهند پرونده‌ام را در دادگاه مطالعه کنیم

اقتصادنیوز : محمدجواد حق شناس عضو شورای شهر تهران می‌گوید: احضاریه‌ای به شورا آمد و به دادسرای رسانه شعبه ۱۲ احضار شدم. وکیل بنده به دادسرا مراجعه کردند، اما اجازه داده نشد که به طور کامل پرونده را بررسی کنند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویداد 24 ، این روزها کافی است تا درباره ویروس کرونا و شفاف‌سازی درخصوص آمار مبتلایان و فوتی‌ها انتقاد یا خواسته‌ای داشته باشید، سریعا یا احضار می‌شوید یا بازداشت! تفاوتی هم در جایگاه و مسئولیت شما ندارد، از شهروند عادی و خبرنگار تا مجری و عضو شورای شهر. 

با شیوع ویروس کرونا در ایران از ابتدای اسفندماه بسیاری از شهروندان ایرانی نسبت به سهل انگاری مسئولین انتقادهای بسیاری را وارد کردند و سعی کردند با هرتریبونی که در دست دارند این مسئله را بازگو کنند. برخی از فعالین اجتماعی و خبرنگاران در توییتر در واکنش به ادامه پروازهای هواپیمایی ماهان به ووهان چین در شرایط شیوع شدید ویروس کرونا انتقاد کردند که اعلام شد برخی از آن‌ها توبیخ و برخی دیگر بازداشت شدند.

عفو بین الملل نیز نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرد و نوشت:«برخورد با روزنامه‌نگاران و کسانی که مواجهه‌ دولت‌ها در مبارزه با بیماری ویروس کرونا را نقد می کنند، مانع تلاش‌ها برای مقابله این بیماری است.»

نکته عجیب این بازداشت‌ها این بود که مسئولان امنیتی در مصاحبه‌های خود اصرار داشتند که این افراد در زمین دشمن بازی کرده‌اند و اکنون به گناهشان اعتراف کرده‌اند. کافی بود چند روز بگذرد تا مشخص شود مصاحبه‌های ریز و درشت مسئولان قضایی و نظامی تا چه اندازه بی‌اساس بوده است و معلوم شد چگونه موج بیماری چگونه همه ایران را فرا گرفت.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند