پنجشنبه؛ برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان ها

کدخبر: 338943
اقتصادنیوز : عبدالرزاقی از برگزاری مجدد انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان ها در روز پنجشنبه هفته جاری خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،مهدی عبدالرزاقی سخنگوی شورای عالی استان ها  در تشریح آخرین وضعیت انتخابات باقیمانده سال سوم دور پنجم شورای عالی استان ها گفت: در جلسه این هفته شورای عالی استان ها که در روز پنجشنبه ۸ خرداد ماه برگزار می شود انتخابات باقیمانده سال سوم دور پنجم شورای عالی استان ها برگزار می شود.

سخنگوی شورای عالی استان ها با تاکید بر این نکته که انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان ها روز پنجشنبه (۸ خرداد ماه) با حضور تمامی اعضا (۷۵ نفر عضو) برگزار می شود، افزود: در جلسه روز پنجشنبه (۸ خرداد ماه) جوانب امر سنجیده می شود که آیا هیئت رئیسه شورای عالی استان ها با همین ترکیب انتخاب شود و یا انتخابات مجدد برگزار شود.

عبدالرزاقی در واکنش به این موضوع که شنیده ها حاکی از آن است که مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان برای انتخابات ریاست این نهاد دیگر تمایلی به نامزد شدن ندارد، گفت: تا به این لحظه اطلاعی از اسامی نامزدهای احتمالی برای حضور در انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان ها ندارم و باید منتظر ماند روز پنجشنبه چه اتفاقی خواهد افتاد.

انتخابات سال سوم دور پنجم هیئت رئیسه شورای عالی استان ها  در حالی در آذر ماه سال ۹۸برگزار شد که در زمان برگزاری آن ۳نفر از نمایندگان جدید شورای عالی استان‌ها در استان خوزستان حضور نداشتند  و یک نماینده نیز با وجود سلب عضویت شدن در جلسه رأی‌گیری حضور پیدا کرد.

به همین دلیل وزارت کشور از شورای عالی استان ها خواست انتخابات هیئت رئیسه  این نهاد را برای سال سوم دور پنجم با تعویق برگزار کند که از سوی هیئت رئیسه توجهی به این درخواست نشد و در نهایت وزارت کشور نیز با وجود مستندات رای به ابطال انتخابات داد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما