کدخبر: ۳۳۹۰۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ربایش ۳۰ غیرنظامی توسط نیروهای ترکیه

ربایش ۳۰ غیرنظامی توسط نیروهای ترکیه

نیروهای ترکیه بیش از ۳۰ غیرنظامی را در روستایی در استان الحسکه ربودند و در چند روستای دیگر بیست هزار هکتار زمین کشاورزی را به آتش کشیدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، نیروهای ترکیه و تروریست‌های تحت حمایت آن ده‌ها غیر نظامی را در روستای «تل حلف» شهر راس العین در شمال غرب الحسکه ربودند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، گروه‌هایی از نیروهای اشغالگر ترکیه و شماری از مزدوران آن با حمله به خانه‌های روستای تلف حلف از توابع شهر راس العین بیش از 30 نفر از اهالی را ربوده و به مکانی نامعلوم منتقل کردند.

روستای تل حلف که از اکتبر گذشته تحت اشغال نظامیان ترکیه و مزدوران آن است طی ماه‌های گذشته شاهد انفجارهای متعددی بوده که با کشته و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان و همچنین تعدادی از مزدوران ترکیه و وارد آمدن خسارات مالی به اموال عمومی و خصوصی همراه بوده است.

خبرگزارس رسمی سوریه(سانا) همچنین گزارش داد:«گروه‌های تروریستی مورد حمایت ترکیه به جنایات خود علیه مردم در استان الحسکه ادامه می‌دهند و صبح امروز کشتزارهای وسیعی را در چندین روستای تابع تل تمر و ابوراسین در استان الحسکه به آتش کشیدند».

منابع بومی این منطقه گفتند که گروهی از مزدوران ترکیه صبح امروز بیست هزار هکتار از مزارع جو و گندم روستای الداودیه، ملانوری، العریشه، الجمیلیه، عبدالسلام و العزیزیه از توابع شهرهای تل تمر و ابوراسین در استان الحسکه را به آتش کشیدند.

تروریست‌ها پیش از این در نوزدهم ماه جاری هم زمین‌های زراعی روستای ام الکیف، الدرداره و الطویله از توابع شهر تل تمر را به آتش کشیدند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند