کدخبر: ۳۳۹۰۰۴ لینک کوتاه

ربایش ۳۰ غیرنظامی توسط نیروهای ترکیه

نیروهای ترکیه بیش از ۳۰ غیرنظامی را در روستایی در استان الحسکه ربودند و در چند روستای دیگر بیست هزار هکتار زمین کشاورزی را به آتش کشیدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، نیروهای ترکیه و تروریست‌های تحت حمایت آن ده‌ها غیر نظامی را در روستای «تل حلف» شهر راس العین در شمال غرب الحسکه ربودند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، گروه‌هایی از نیروهای اشغالگر ترکیه و شماری از مزدوران آن با حمله به خانه‌های روستای تلف حلف از توابع شهر راس العین بیش از 30 نفر از اهالی را ربوده و به مکانی نامعلوم منتقل کردند.

روستای تل حلف که از اکتبر گذشته تحت اشغال نظامیان ترکیه و مزدوران آن است طی ماه‌های گذشته شاهد انفجارهای متعددی بوده که با کشته و زخمی شدن شماری از غیرنظامیان و همچنین تعدادی از مزدوران ترکیه و وارد آمدن خسارات مالی به اموال عمومی و خصوصی همراه بوده است.

خبرگزارس رسمی سوریه(سانا) همچنین گزارش داد:«گروه‌های تروریستی مورد حمایت ترکیه به جنایات خود علیه مردم در استان الحسکه ادامه می‌دهند و صبح امروز کشتزارهای وسیعی را در چندین روستای تابع تل تمر و ابوراسین در استان الحسکه به آتش کشیدند».

منابع بومی این منطقه گفتند که گروهی از مزدوران ترکیه صبح امروز بیست هزار هکتار از مزارع جو و گندم روستای الداودیه، ملانوری، العریشه، الجمیلیه، عبدالسلام و العزیزیه از توابع شهرهای تل تمر و ابوراسین در استان الحسکه را به آتش کشیدند.

تروریست‌ها پیش از این در نوزدهم ماه جاری هم زمین‌های زراعی روستای ام الکیف، الدرداره و الطویله از توابع شهر تل تمر را به آتش کشیدند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند