نگرانی های تازه برای بازگشایی مجدد کمپ های درمان اعتیاد

کدخبر: 339048
اقتصادنیوز : مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور شباهت علائم بازتوانی و درمان اعتیاد به بیماری کووید ۱۹ را یکی از نگرانی‌های بازگشایی مجدد کمپ‌های درمان اعتیاد دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،فرید براتی سده با اشاره به اینکه علائم درمان و بازپروری معتادان شباهت زیادی به بیماری کووید ۱۹ دارد، اظهارکرد: علائمی نظیر دل درد، تب و لرز و ... و شباهت آن به بیماری کووید۱۹، یکی از نگرانی‌های سازمان بهزیستی درخصوص فعالیت مجدد این مراکز است چراکه ممکن است فردی در کمپ‌ها مورد پذیرش قرار بگیرد که علائم مذکور را داشته باشد، اما به منزله ابتلا به کرونا در نظر گرفته نشود و در این خصوص اشتباه تشخیصی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه در جلسه کمیته درمان قرار شد تا با توجه به ضوابط و استاندارهای بهزیستی در استان‌هایی که وضعیت سفید دارند تعدادی از مراکز اقامتی کم کم شروع به کار کنند، گفت: به منظور پیشگیری از تشخیص نادرست ابتلا به کروناویروس سازمان بهزیستی دستورالعمل‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته است. برای مثال اگر در شرایط عادی روزهای محدودی پزشک در مراکز حضور داشت در صورت تمایل این مراکز برای بازگشایی پزشک باید به‌طور مداوم روی معتادان نظارت داشته باشد.

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور در پایان اظهارکرد: به همین دلیل سازمان بهزیستی نیز کمپ‌ها و مراکزی که پیش از این نیز الزام خود را به رعایت تعهدات بهزیستی به طور کامل نشان داده‌ و با بهزیستی همکاری کاملی کرده‌اند را در اولویت بازگشایی قرار می‌دهد. همچنین این مرکز باید به تعداد کمتری افراد را مورد پذیرش قرار دهند تا امکان نظارت افزایش یابد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما