ادعای چقد مقام اطلاعاتی غربی:

داعش در حال تجدید قوا است

کدخبر: 339354
چند مقام اطلاعاتی غربی مدعی شده‌اند گروه تروریستی داعش با سوءاستفاده از فرصت همه‌گیری جهانی ویروس کرونا در حال تجدید قوا برای انجام حملات تروریستی در اقصی نقاط جهان است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، چند مقام غربی در مصاحبه با یک نشریه انگلیسی زبان چاپ امارات متحده عربی مدعی تلاش گروه تروریستی داعش برای تجدید قوا جهت انجام حملات تروریستی جدید شدند.

به نوشته شماره سه شنبه روزنامه اماراتی«نشنال» برخی مقامات اطلاعاتی غرب گفته اند که داعش با سوءاستفاده از شیوع کرونا در جهان، با تجدید قوا و جذب نفرات جدید در حال بازگشت است.

یک مقام اطلاعاتی غربی در این زمینه به روزنامه نشنال گفت، شما نمی توانید به این گروه توجه نکنید زیرا آنها از بین نرفته، بلکه در حال بازگشت هستند. داعشیها به هیچ وجه در نقطه اوج خود نیستند، اما در حال پیشرفتند.

به گفته این مقام اطلاعاتی، عناصر داعش  با سوء استفاده از شیوع کرونا، با جذب نیرو در تلاش برای حملات تروریستی هستند. آنها کمبود منابع مالی نیز ندارند.

یک دیپلمات غربی گفت: «آنها جسورانه تر و پرخاشگرتر شده و از دستگاه های انفجاری استفاده میکنند.»

طی روزهای گذشته منابع مطلع از کشته شدن 6 شبه نظامی وابسته به داعش در یکی از شهرهای «داغستان» روسیه خبر دادند.

به گزارش منابع مطلع، نیروهای امنیتی روسیه روز جمعه در یک درگیری 8 ساعته و پس از تعقیب و گریز طولانی موفق به شناسایی و به هلاکت رساندن 6 عنصر داعش در اطراف شهر «خاسافیورت» در جمهوری داغستان شدند.

به گفته منابع آگاه، این عناصر داعشی چندین حمله مسلحانه در منطقه انجام داده بودند ولی سرانجام گرفتار نیروهای امنیتی روسیه شدند. سرویس امنیت فدرال روسیه پیشتر از دستگیری سه عامل جذب نیرو برای داعش در منطقه مسکو خبر داده بود.دفتر روابط عمومی سرویس امنیت فدرال روسیه با اعلام این خبر اضافه کرده بود که این سه نفر از سال ۲۰۱۴ به عضوگیری برای گروه تروریستی داعش و اعزام آنها به سوریه برای مشارکت در این کشور جنگ‌زده اشتغال داشتند. 

از دست ندهید
بلیط هواپیما