کدخبر: ۳۳۹۴۹۴ لینک کوتاه

به نقل از ریچارد رتکلیف مطرح شد؛

ادعای یک رسانه غربی درباره عفو «نازنین زاغری»

اقتصادنیوز؛ یک رسانه غربی مدعی شده است که ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، روز چهارشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری اسکای ابراز امیدواری کرده که ممکن است اسم همسرش در لیست عفو رهبر ایران باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسکای نیوز؛ ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، روز چهارشبنه، ۷ خرداد، در گفت‌وگو با تلویزیون اسکای‌نیوز در بریتانیا ابراز امیدواری کرد که همسرش در میان زندانیانی باشد که قرار است شامل عفو رهبری جمهوری اسلامی بشوند.

وی گفت که وکیل نازنین زاغری اکنون به دادستانی احضار شده و خانم زاغری و خانواده در انتظار نتیجه این امر هستند.

ادعای یک رسانه غربی درباره عفو «نازنین زاغری»

به گزارش اقتصادنیوز؛ محمود بهزادی راد وکیل نازنین زاغری در گفت‌وگو با ایرنا گفته بود که مرخصی موکلم برای سومین بار و تا روز چهارشنبه هفته آینده (هفتم خرداد) تمدید شده است.

زاغری قرار بود چهارشنبه هفته پیش (31 اردیبهشت) امروز بعد از پایان دوره مرخصی به زندان اوین برگردد. اما مقام‌های قضایی ایران به او گفته‌اند که مرخصی او تمدید می‌شود تا در این مدت تصمیمی درباره باقی‌مانده دوره حبس او و "این که او عفو خواهد شد یا نه" گرفته شود. پدر نازنین زاغری قرار است روز شنبه آینده برای دریافت اطلاعات بیشتر به دادستانی مراجعه کند. 

نازنین زاغری

گفتنی است نازنین زاغری، تبعه ایرانی ــ انگلیسی است که ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۵ توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه کرمان در فرودگاه امام خمینی(ره) دستگیر و به کرمان منتقل شد.

سپاه ثارالله کرمان ۲۶ خرداد سال ۹۵ طی اطلاعیه‌ای از این دستگیری به عنوان «یکی از سرشبکه‌های اصلی وابسته به بیگانگان که مأموریت‌های مختلفی در راستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام» انجام داده بود، یاد کرد و در این باره توضیح داد: «وی با عضویت در شرکت‌ها و مؤسسات بیگانه در طراحی و اجرای پروژه‌های رسانه‌ای و سایبری با موضوع براندازی نرم نظام مقدس جمهوری اسلامی مشارکت داشته است. نامبرده یکی از سرشبکه‌های اصلی مؤسسات معاند بوده که تحت هدایت و حمایت سرویس‌های رسانه‌ای و جاسوسی دولت‌های بیگانه فعالیت‌های مجرمانه خود را طی سالیان گذشته انجام داده است.»

به دنبال شیوع بیماری کرونا نازنین زاغری در روز ۲۷ اسفند به دنبال بخشنامه رئیس قوه قضائیه برای اعطای مرخصی به زندانیان، با قید وثیقه از زندان اوین تهران به مرخصی آمد.

چهار روز پیش نیز خبرگزاری ایسنا خبر داد که مقام معظم رهبری به مناسب عید فطر با درخواست رئیس قوه قضائیه برای عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کرده است.

بنا بر این گزارش، جمعی از محکومان امنیتی ازجمله تعدادی از دانشجویان، برخی کارگران هفت‌تپه و چند نفر از بازداشت‌شدگان روز کارگر نیز در فهرست عفو قرار دارند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند