دولت فرانسه تجویز هیدروکسی کلروکین را برای درمان کرونا ممنوع کرد

کدخبر: 339520
اقتصادنیوز: دولت فرانسه دستوری را که اجازه استفاده پزشکان بیمارستان‌ها از هیدروکسی کلروکین را برای درمان بیماران مبتلا به شکل شدید بیماری کووید-۱۹ ناشی از ویروس کرونا می‌داد، لغو کرد.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از رویترز، این اقدام در فرانسه نخستین اقدام در یک کشور در این باره از هنگامی است که سازمان جهانی بهداشت یک کارآزمایی بالینی بزرگ این داروی ضد مالاریا را برای بیماران کووید-۱۹ به علت نگرانی درباره عوارض جانبی آن لغو کرد.

با لغو دستور  قبلی دولت فرانسه که در بولتن رسمی این دولت و نیز در بیانیه وزارت بهداشت اعلام شد، استفاده از هیدروکسی کلروکین برای درمان بیماران کووید-۱۹ ممنوع خواهد بود.

فرانسه در پایان ماه مارس (اوائل فروردین) تصمیم گرفت اجازه دهد هیدروکسی‌کلروکین را که علاوه بر درمان مالاریا برای درمان لوپوس و آرتریت روماتوئید تایید شده است، برای درمان بیماران کووید-۱۹ در موقعیت‌های خاص و در بیمارستان‌ها به کار رود.

بررسی‌های بعدی که در این باره در ژورنال پزشکی بریتانیا و لنست منتشر شد، نشان داد تجویز هیدروکسی‌کلروکین باعث افزایش میزان مرگ و اختلال ریتم ضربان قلب در بیماران کووید-۱۹ شده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و سایرین در ماه‌های اخیر مصرف هیدروکسی کلروکین را به عنوان درمانی احتمالی برای بیماری کرونا تبلیغ می‌کرده‌اند.

هنوز هیچ واکسن یا دارویی برای درمان کووید-۱۹ که تا به حال باعث مرگ بیش از ۳۵۰ هزار نفر در سراسر جهان شده است، تایید نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما