ساخت «اپل‌آیدی» برای ایرانی ها غیر ممکن‌تر شد

کدخبر: 339826
اقتصاد نیوز: کاربران ایرانی که می خواهند گوشی های موبایل آیفون داشته باشند برای استفاده از آنها با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از روز نو ، ساخت اپل آیدی که پیش از این تنها با داشتن یک ایمیل معتبر امکان‌پذیر بود، حالا در مرحله‌ی احراز هویت نیازمند شماره تماس است و متأسفانه از پیش‌شماره‌ی ایران پشتیبانی نمی‌کند.

می دانید که ساختن اپل آیدی داخل ایران به طور کلی کار سختی بوده و اما امروز گزینه ای به سایت اپل در بخش ساخت اپل آیدی اضافه شد که کار را بسیار سخت تر از قبل کرده است. شما در ابتدای ساخت اپل ایدی باید یک شماره تلفن وارد کنید و بعد از دریافت اس ام اس از طرف اپل، کد تایید را داخل سایت وارد کنید.

تا اینجا کار سخت و عجیبی به نظر نمیاد، اما زمانی که به دنبال نام ایران در لیست کد های تلفن می گردید، مشکل اصلی خودش را نشان می دهد. تحریم ها آمریکا باعث شده نامی از ایران در این لیست نباشد و شما عملا از داخل ایران قادر به ساخت اپل آیدی نیستید.

ساخت اپل‌آیدی برای ایرانی ها غیر ممکن‌تر شد

گفتنی است، در صورتی که از قبل اپل آی‌دی دارید، مشکلی متوجه شما نخواهد بود. در واقع تنها کسانی به مانع جدید اپل برمی‌خورند که بخواهند برای اولین بار از گوشی‌های اپل استفاده کنند.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید