کدخبر: ۳۴۰۲۱۲ لینک کوتاه

اولین جلسه غیر علنی مجلس یازدهم

اقتصادنیوز :نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در روز سه‌شنبه در جلسه غیرعلنی به بررسی مشکلات اقتصادی با حضور وزرای مربوطه می‌پردازد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، الیاس نادران نماینده مردم تهران در جلسه علنی امروز (یکشنبه) و در جریان قرائت گزارش مرکز پژوهش‌ها در مورد وضعیت اقتصادی کشور در تذکری، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی باید گزارشات مرکز پژوهش‌ها را استماع کند اما بخشی از این گزارشات علنی و بخشی دیگر غیرعلنی است. باید واقعیات اقتصادی در جلسه غیرعلنی به اطلاع نمایندگان رسانده شود و بعد در جلسه علنی گزارشاتی داده شود.

وی ادامه داد: براین اساس پیشنهاد من این است که موضوع گزارش مرکز پژوهش‌ها به جلسه روز سه‌شنبه موکول شود تا در جلسه غیرعلنی واقعیات اقتصادی به مردم گفته شود تا آنها حق اظهارنظر هم داشته باشند که بتوان درباره‌ی مشکلات کشور چاره‌اندیشی کرد. اگر قرار باشد حرف‌های شیک و روزنامه‌ای زده شود مفید نخواهد بود و مشکلی را حل نمی‌کند در نهایت هم هیچ اثری در لوایح و طرح‌های مصوب و اقدامات نظارتی مجلس شورای اسلامی هم نخواهد داشت.

علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر اظهار کرد: برای روز سه‌شنبه از دوستان دیگری دعوت شده است. آقای قاسمی مباحث علنی را بیان می‌کنند در جلسه غیرعلنی وزرا نظرات خود را می‌گویند، لذا هیات رییسه تصمیم گرفته که از وزرا برای گزارش و مباحث مختلف دعوت کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند